26 obserwujących
922 notki
1529k odsłon
  1540   4

UWAGA usiądźcie - Putin mówi właśnie o prawach człowieka

- Zawieszenie sportowców z Rosji to nie tylko naruszenie podstawowych zasad sportu, ale też cyniczne pogwałcenie praw człowieka - stwierdził Władimir Putin. Skandaliczne słowa prezydenta Rosji padły podczas spotkania z olimpijczykami.  Po ledwie kilkunastu godzinach od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji odwołano GP Rosji w Soczi, a następnie Formuła 1 zerwała wszelkie relacje z Rosjanami. Następnie inne federacje i dyscypliny, stosując się do zaleceń MKOl, zaczęły wprowadzać kolejne zakazy startów dla Rosjan i Białorusinów. W ostatniej chwili doszło do wykluczenia rosyjskich sportowców z zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie.


Rosyjski prezydent wykorzystał spotkanie ze sportowcami na użytek własnej, kłamliwej propagandy. Putin ani razu nie odniósł się do sytuacji w Ukrainie. Chętnie mówił za to o tym, że Zachód łamie prawo nakładając sankcje na rosyjskich zawodników. Złamano Powszechną Deklarację Praw Człowieka, przyjętą przez ONZ w roku 1948. Przecież tam jest wszystko napisane. Nie chodzi o status polityczny, prawny czy międzynarodowy kraju. Chodzi o człowieka-sportowca - stwierdził Putin. - Nasi sportowcy byli i są dyskryminowani z powodów czysto politycznych, ze względu na obywatelstwo i narodowość. Nie jest to w żaden sposób zgodne z zasadami olimpijskimi - dodał.


Wojna w Ukrainie wszczęta przez Putina doprowadziła do największego kryzysu uchodźczego w Europie od czasów II wojny światowej. Z kraju ogarniętego wojną uciekło niemal 5 mln osób. Wskutek działania Rosjan życie straciło już wiele tysięcy Ukraińców. Lekarze wyciągają z ciał zabitych w Buczy małe metalowe przedmioty o długości około 3 centymetrów przypominające gwoździe, nazywane się fleszetkami. Rosja jest oskarżana o zbrodnie wojenne na mieszkańcach Buczy. Użycie wobec cywilów specjalnych pocisków z fleszetkami to kolejny element, który ma świadczyć o okrucieństwie armii rosyjskiej, w tym samym czasie ten "demokrata" mówi o krzywdzie, jaka spotkała rosyjskich sportowców ze strony okrutnego Zachodu.

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka