20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
1225 odsłon

A "katolicki" Tygodnik Powszechny najgorszy

Wykop Skomentuj15

image

Robert Biedroń odgraża się, że zainterweniuje u papieża, „Gazeta Wyborcza” zapowiada, że złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury, wszelkiej maści lewacy i liberałowie pieklą się cisną gromy pod adresem arcybiskupa krakowskiego, a „Tygodnik Powszechny” uruchamia najcięższe działa, skandalicznie atakując swojego arcypasterza. Tak jak cała lewicowa strona sceny społeczno-politycznej, oskarża Kościół o agresję wobec osób LGBT+, przywołując przykład Białegostoku. Nie zwraca przy tym najmniejszej uwagi coraz bardziej brutalne, fizyczne ataki na ludzi Kościoła.


Nasi biskupi roztaczają w wielu wypowiedziach wizję apokaliptycznego zagrożenia, które nadciąga nad Polskę, polski Kościół i wszystkie świętości. Pochodzi ono – twierdzą – od środowisk LGBT+. (…) Przyniosło to już swoje skutki. Najwyraźniej widać je było podczas marszu równości w Białymstoku, 20 lipca: w tłumie, który uczestników marszu bił, opluwał, obrzucał kamieniami i butelkami z moczem, można było zobaczyć także pięści owinięte różańcami. Takich wydarzeń było jednak więcej. Wrocławski dziennikarz Przemysław Witkowski został pobity za to, że skrytykował homofobiczne bazgroły na murze. Ochroniarz klubu w Częstochowie zaatakował kobietę w bluzce z tęczowym sercem. To przykłady z ostatnich dni – już po Białymstoku” - pisze Piotr Sikora z „Tygodnika Powszechnego”.


Nie ma słowa o napaści na kapłanów we Wrocławiu, Szczecinie, Turku. Nie ma nic o coraz liczniejszych dewastacjach i profanacjach w katolickich Kościołach. Nie wspomina też o bluźnierczym zamachu z siekierą na ołtarz w Rypinie. Zamiast tego, dziennikarz „Tygodnika” naucza arcybiskupa homiletyki, twierdząc że ks. abp Jędraszewski popełnił „teologiczne nadużycie”. Czy naprawdę można być tak beznadziejnie ślepym, by nie widzieć, dokąd prowadzi rewolucja kulturowa? Czy można mieć aż tak ciasny umysł, by nie powiązać skutków, jakie obserwujemy dziś na Zachodzie z działaniami aktywistów LGBT+ w Polsce? Czy można być tak dalece naiwnym, by bronić ideologii, której zasadą działania jest niszczenie tożsamości człowieka i wspólnoty?


„Tygodnik Powszechny” od lat przoduje w liberalizowaniu nauki Kościoła. W swoim zacietrzewieniu posuwa się coraz dalej. Żeby zaatakować polskich biskupów, zdecydował się nawet na sięgnięcie po „autorytet” ks. Krzysztofa Charamsy, który tuż po publikacji okładkowego tekstu w „Tygodniku”, ogłosił że od wielu lat żyje w homoseksualnym związku ze swoim partnerem Eduardo i w obliczu nietolerancji, opuszcza Kościół. Nawet to wydarzenie nie otrzeźwiło redaktorów TP, na czele z ks. Bonieckim. Niemal w każdym numerze znaleźć można afirmację dla środowisk LGBT, ubraną w pozory chrześcijańskiej miłości bliźniego. Wielu czytelników z pewnością nabiera się na „katolickość” pisma, a potem włącza się w chór pseudokatolików, którzy krytykują biskupów za brak postępowości. Trzeba sobie jasno powiedzieć, Tygodnik Powszechny, to nie jest pismo katolickie, za jakie chciałoby uchodzić, to pismo antykatolickie i wyjątkowo antypolskie. W tej kategorii może śmiało konkurować z niezawodną Gazetą Wyborczą i ma spore szanse na wygraną.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo