Gorące tematy:

14 obserwujących
744 notki
1081k odsłon
832 odsłony

No, to już są jaja do kwadratu, czy Komisja Europejska widziała te badania?

Wykop Skomentuj40

image

Który z komitetów wyborczych w największym stopniu gwarantuje ochronę praworządności w Polsce? Takie pytanie zadał przed wyborami Polakom IBRiS w ankiecie zleconej przez niemiecką Interię. Według badanych partią gwarantującą ochronę praworządności w największym stopniu jest Prawo i Sprawiedliwość. Na ten komitet wyborczy wskazało 29,3 proc. ankietowanych.


Dopiero na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Za najlepszego gwaranta praworządności w kraju uznało ją jedynie 20,5 proc. badanych. Na Lewicę, czyli Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosnę i Razem, wskazało 10, 5 proc. ankietowanych. Niskim stopniem zaufania w sprawie gwarantowania ochrony praworządności cieszą się Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 (3,8 proc.). W tej kwestii więcej ankietowanych wskazało na Konfederację (6,1 proc.).


Badanie dla Interii zrealizowano w dniach 28-29 września metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1100 osób. Co te badania zlecone przez Interię należącą do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska mówią o praworządności w Polsce? Ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że najlepszym gwarantem praworządności w Polsce jest partia aktualnie sprawująca władzę, czyli PiS.


Jak to przeżyje opozycja totalna walcząca przecież każdego dnia o polską demokrację, kiedy wszystkie argumenty zostały jej nagle wytrącone z ręki? Jak odniesie się do tych badań Komisja Europejska, dla której grilowanie Polski pod pozorem obrony demokracji, stało się sposobem działania, a następca Timmermansa Didier Reynders, ostro dopingowany przez europosłów polskiej opozycji, już zapowiada kontynuację tej polityki? Tyle wysiłków i taka niewdzięczność, jakże to musi boleć?
Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/sondaze/news-kto-gwarantuje-ochrone-praworzadnosci-sondaz-interii,nId,3256452#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka