zhongguo zhongguo
871
BLOG

Makaron długowieczności

zhongguo zhongguo Rozmaitości Obserwuj notkę 0

                                                                                                         

   Makaron długowieczności长寿(chang  shou mianjest jedzony specjalnie  w dniu urodzin lub podczas innych uroczystości,  takich  jak np w 7 dniu chińskiego  Nowego Roku zwanego 人日(ren ri) i powszechnie uważanego za "urodziny wszystkich ludzi".

 
 W/g tradycji spożycie tego makaronu ma za zadanie przynieść długie życie. Makaron powinien być jak najbardziej długi, nie powinno go się łamać przed gotowaniem i podczas jego jedzenia.

                                                    image

  Specyfiką jest to, że został on wykonany z jednego rozciągniętego rękoma setki razy kawałka ciasta, tak aby utworzyć cienkie włókna.Tradycja głosi, że kucharz ma za zadanie wytworzyć z ciasta tysiąc długich cienkich makaronowych nici.


Makaron długowieczności jest zwykle podawany w dużej misce bulionemale może być też przygotowany w/g życzeń konsumenta.

                image            image

 

zhongguo
O mnie zhongguo

CHINY - to moja pasja i powołanie. KRAJ, w którym jest najwięcej ludzi do polubienia. JĘZYK, HISTORIA, KULTURA, TRADYCJA ... wszystko mnie interesuje. Wśród moich podróży po Chinach losy wiodą mnie tam gdzie jest zawsze coś do odkrycia </&lt NAGRODA ''za systematyczną prezentację kultury chińskiej i budowanie mostów pomiędzy narodem chińskim i polskim'' (2012 rok)"

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości