3 obserwujących
122 notki
33k odsłony
  109   1

O tym jak to Morawiecki obniża ceny produktów.

W książce Orwella "rok 1984" jest opisane jak partia steruje rzeczywistością. Otóż w tymże roku 1984 zostają ucięte racje czekolady z 30 gramów do 25 gramów, natomiast partyjne media przedstawiają to jako sukces partii która zwiększyła racje czekolady z 20 do 25 gramów i wszyscy są wdzięczni partii za zwiększenie racji czekolady.

Morawiecki niedawno zmniejszył VAT na produkty spożywcze o 5% i chwali się że dzięki dobremu zarządzaniu partii ceny produktów spożywczych spadną i wyborcy pis są mu wdzięczni za to dobrodziejstwo. Tylko że w ostatnim roku ceny żywności podskoczyły o 20% i po "obniżce" Morawieckiego Polacy i tak muszą płacić za żywność o wiele więcej niż przed rokiem.

Gdy usłyszałem jak to Morawiecki opowiada o sukcesie partii w obniżeniu cen żywności gdy w rzeczywistości one rosną, to mi się tak jakoś Orwell przypomniał.


Aby było jasne: Morawiecki nie dokonał żadnej obniżki cen żywności ponieważ o obniżce można mówić wtedy kiedy za coś płaci się mniej niż w przeszłości. Morawiecki chwilowo zmniejszył drożyznę którą sam spowodował.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale