Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
30 obserwujących
796 notek
312k odsłon
  156   0

Sługa Boża Wanda Malczewska

image

 "Zbliżają się czasy przewrotne. Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisków wrogów zewnętrznych, ale ją opanują wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim starać się będą wziąć w swe ręce młodzież szkolną i dowodzić będą, że religia w szkołach niepotrzebna, ze można ją zastąpić innymi naukami. Spowiedź i inne praktyki religijne, kontrola Kościoła nad szkołami zbyteczna, bo ścieśnia myślenia ucznia. Krzyże i obrazy religijne ze sal szkolnych będą chcieli usunąć, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary, zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą ojczyznę. - Niechże tedy ojcowie i matki zwracają uwagę na szkoły. Niech protestują przeciwko usuwaniu wizerunków religijnych ze szkoły i przeciwko nauczycielom dążącym do zaprowadzenia szkoły bezwyznaniowej. - Nauka bez wiary nie zrodzi Świętych ani bohaterów narodowych. - Zrodzi szkodników - módl się o dobrą chrześcijańską szkołę". Proroctwo Wandy Malczewskiej

image

Wanda Malczewska. Ciotka Jacka Malczewskiego - malarza. Jej życie jest gotowym scenariuszem na poruszajacy film. Życie przepełnione życzliwościa, cierpieniem. służba - miłością do Boga i ludzi. Życie proste i dla wielu w naszych czasach - niezrozumiałe. Takie teraz czasy...gonitwa za pieniądzem i przyjemnościami a na końcu - aaa oddam wolność za zdrowie...

image

"Wanda Justyna Nepomucena Malczewska urodziła się 15 maja 1822 roku w Radomiu - córka Stanisława Malczewskiego i Marii Julii z domu Żurawskich. Pochodziła z rodu Malczewskich, do którego należy poeta Antoni Malczewski oraz jej bratanek, malarz Jacek Malczewski. Siostra Juliana i Marcina. Czcigodna Służebnica Boża Kościoła katolickiego. Była prekursorką świeckich katechetów, ewangelizatorką. Uczyła chłopów pisania, czytania i religii, pomagała chorym i ubogim. Podczas Powstania Styczniowego organizowała szpitale."

image

" Biskup Ireneusz Pękalski, napisał: "ojciec Wandy, Stanisław Malczewski, gorący patriota, był działaczem politycznym. Po matce Julii z Żurawskich, osobie głęboko religijnej, Wanda odziedziczyła usposobienie wrażliwe na wszelką biedę i cierpienie. Już w dzieciństwie wykazywała zamiłowanie do pełnienia uczynków miłosierdzia"."

image

Wstyd się przyznać, ale jeszcze dwa tygodnie temu nie słyszałem o Wandzie Malczewskiej. Na jej slad trafiliśmy przypadkowo i od razu zrobiła na mnie niesamowite wrazenie. Podobnie było w maju w drodze do Kasiny Wielkiej Tam wrazenie zrobił widok grających przy przydrożnej Maryjnej kapliczce na trąbkach i innych dętych instrumentach nizinnych górali. Zatrzymałem samochód i wyszliśmy z niego posłuchac tego muzykowania. Muzyka dla Maryji na tle gór. Maj. Soczysta zieleń. Góry. COVID-19. A oni grają sobie hymny dla Maryji na trąbkach. To tylko w Polsce zdarzyć się może.  

image

Polska jest pełna śladów wiary i miejsc cudownych.Jadąc pod wieczor z Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku na Częstochowę uwagę przyciąga łuna światła bijąca po prawej stronie drogi. Kierując się w jej stronę pojedziesz na Bełchatów. 8 kilometrów przed Bełchatowem znajduje się Parzno. W miejscowym kościele odnajdziesz kapliczka z doczesnymi szczątkami Sługi Bożej  Wandy Malczewskiej. 

image

" W 1881 r. Wanda została rezydentką w klasztorze sióstr dominikanek pod wezwaniem św. Anny pod Przyrowem. Przez 11 lat szyła paramenty (szaty) liturgiczne, troszczyła się o chorych, oraz z sukcesem modliła się wstawienniczo."

Kto słyszał o Gidlach? Kto słyszał o miejscowości św. Anna pod Przyrowem? 

"W 1892 r., w wieku 70 lat trafiła do Parzna, pod opiekę proboszcza Tomasza Swiniarskiego. Zainstalował ją na plebanii - obecnie znajduje się tam Muzeum Polskiego Modlitewnika. Starsza pani z pogodą znosiła trudy życia.". 

image

"Polsko, Ojczyzno moja, upadnij do nóg Panu Jezusowi, który Ci wolność zapowiada. Dziękuj Mu i kochaj Go całym sercem. Bądź wierną Kościołowi jako Oblubienicy Chrystusowej a Matce Twojej, która cię zrodziła i wychowała. Stój silnie przy Kościele, broń Jego praw nadanych Mu od Boga a zwalczaj wszelkie postanowienia rządów schizmatyckich, heretyckich i żydowsko-masońskich, dążących do ograniczenia Jego wolności a nawet do Jego zagłady. Na fonie wolności Kościoła, Polsko, możesz być pewna swojej potęgi państwowej."  - Wanda Malczewska - proroctwa dla Polski.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Wanda_Malczewska

https://dzieje.pl/dziedzictwo-kulturowe/wanda-malczewska-mistyczka-ktora-przepowiedziala-cud-nad-wisla

https://www.fronda.pl/a/spelniaja-sie-proroctwa-nt-polski-dane-sl-b-wandzie-malczewskiej,57601.html


tekst przysięgi AK:

W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.

Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało.I tak to historia w Polsce się przeplata i tak się nam zaczął rok 2021. W Warszawie zakazano ze względu na pieski i inne zwierzątka domowe fajerwerków. O 12:00 w nocy nad całą Warszawą niebo rozświetliło się sztucznymi ogniami i Warszawa wypełnieła się hukiem eksplodujących petard jakby wybuchło następne Powstanie! Jest nadzieja! Wszyskiego najlepszego !


Zdjecia- AMD.

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale