Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
26 obserwujących
735 notek
274k odsłony
215 odsłon

wyborcze zwycięstwo, czyli wieczna niemota?

Wykop Skomentuj19

image

kandydat Konfederacji z Greenpoint NYC dzielnie zalepiający inne plakaty patriotyczne na Greenpoint'cie 


Jest dobrze. Zwycięstwo PiS w niedzielnych wyborach było do przewidzenia. Wygrali wszyscy. Przegrała nadzieja na dobicie Republiki Okrągłego Stołu. Nie ma się co łudzić. Następne cztery lata będą latami "dobrych chęci" i związanych niemotą dłoni i tłumaczeń: że My, to chcemy, ale Oni...i będzie tak jak było. 

Prezes Kaczyński zapowiedział, że teraz jest czas poszukiwania odpowiedzi na pytanie " dlaczego nie wszyscy Polacy głosowali na PiS ?". Prezes niech nie kokietuje, bo odpowiedź zna - przecież jest bardzo prosta - nie jestem politycznym strategiem, ani też analitykiem ale przecież nie da się nie zauważyć, że za każdym razem, jak PiS twardo odpowiadał na zewnetrzne zaczepki i próby ingerencji w polską historie i politykę, słupki poparcia dla PiSu szybowałay w góre. "Mietka" postawa w tych kwestiach ciągneła słupki do dołu.

Gdyby PiS i jego Prezes chcieli naprawde "zmasakrować" przeciwników w tych wyborach wystarczyłoby, tylko zwrócić się do Niemiec z oficjalnym żądaniem zrekompensowania szkód wojennych na tuż przed wyborami. Ten ruch był ruchem wygranym zważywszy na pragmatykę wyborczą i nastroje społeczne. Nie widzę Polaka któremu takie żadanie wydawałoby się niesłuszne i musiałoby się przełożyć na wysokie zwycięstwo przy urnach i róbta PiSie co chceta po wyborych...nie zrobili tego ruchu... 

Nie da się też nie zauważyć, że " gorący " temat jakim jest 447 został w kampanii wyborczej totalnie przemilczany przez chcącą odsunąć PiS od władzy totalną opozycje. Gdzie wasza pragmatyka i wiara w formułkę " cel uświęca środki" opozycjo? Akurat w tej kwestii lepiej nie wywoływać wilka z lasu? Bardzo dobrze. 

Wejście Konfederacji do sejmu przypomina jako żywo czasy kiedy w ławach poselskich zasiadali posłowie z LPR z wicepremierem Romanem G. na czele,  z tą różnicą jednakże, że z Konfederacją, (zważywszy na jej różnych liderów), trudniej sie będzie komukolwiek dogadać. Doraźny cel został jednakże osiągnięty i teraz można będzie spokojne grać na rozbijanie szeroko pojętej prawicy. Zacznijmy sobie skakać do gardeł.

Redaktorowi Sakiewiczowi śpiesze pogratulować dzieci bliźniaków. Miałem zaszczyt podróżować w towarzystwie Redaktora w drodze z Krakowa do Warszawy. Nawet Redaktor na mnie spojrzał przelotnie na lotnisku w Warszawie. Te dzieci z którymi podróżował  Redaktor, to piękne chłopaki z płowymi czuprynami ucharakteryzowanymi na Piasta Kołodzieja, jakożywo sobowtóry najsłyniejszej polskiej pary bliźniaków znanej głównie z filmu " O dwóch takich co ukradli księżyc".  Chwali sie takie przywiązanie do tradycji i pragmatyka Redaktora. Jest dobrze jak na razie. Problem się pewnie zacznie jak chłopaki zbyt duże wyrosną...Co Pan wtedy zrobi Panie Redaktorze? 


nie zostaje już nic innego, tylko pogratulować wszystkim zwycięstwa w tych wyborach. przegranych nie ma. jest tylko postaw biało- czerwonego sukna - Polska.Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale