61 obserwujących
105 notek
351k odsłon
  797   0

Przepustka do życia

Będzie krótko, bo taki trend. A i zdanie  wypowiedziane 10 kwietnia 2010r. dla TVN24 było krótkie, chociaż intrygujące.

[...] ten moment, który mnie dziś prześladuje cały dzień, to propozycja ministra Sikorskiego, żebym przejęła kierowanie konsulatem generalnym i zgoda prezydenta na moje odejście z kancelarii. To była jak przepustka do życia

Na stronach stacji wciąż dostęne jest nagranie video, znacznie lepiej oddające emocje niż przytoczony  tekst. Gorąco polecam zobaczyć.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dostalam-przepustke-do-zycia,131147.html

Osobą,  nie potrafiącą wówczas przyjąć do wiadomości przypadkowości  zdarzeń, w wyniku których ocalała  z katastrofy smoleńskiej, była pani Ewa Junczyk Ziomecka.

[...] w 2001 roku, gdy rozpoczęto ekshumację w Jedwabnem, Lech Kaczyński był ministrem sprawiedliwości, a Ewa Juńczyk-Ziomecka (w latach 2006-2010 podsekretarz i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego) była dyrektorem do spraw rozwoju Muzeum Historii Żydów Polskich. Po jej telefonie Lech Kaczyński przybył na wielogodzinne rozmowy do Muzeum, po których zdecydował o zablokowaniu ekshumacji w Jedwabnem.

http://nczas.com/publicystyka/jedwabne-klamstwo-w-ogrodzie-krasinskich-poklosie-bledu-lecha-kaczynskiego/

[...]  Lech Kaczyński, [...] tłumaczył, że musi wstrzymać ekshumacje. Dodał, że gdyby postąpił inaczej, to jego zachowanie można by porównać do ataku kawalerii na dywizję pancerną. Pod ziemią, na głębokości 60 cm założono siatkę stalową, żeby już nikt nie mógł kopać ani ekshumować.

http://www.wprost.pl/ar/356914/Ekshumacje-w-Jedwabnem-trwaly-zaledwie-trzy-dni-sprawozdanie-z-tych-badan-nie-zostalo-opublikowane-Co-w-nim-jest/?pg=2

Może jakiś niezależny dziennikarz śledczy pociągnie tamat. Minęło 13 lat i nikt nie dopytywał, czyja to była  dywizja pancerna..

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka