Aspiryna Aspiryna
133
BLOG

Świat alternatywny

Aspiryna Aspiryna Polityka Obserwuj notkę 25

Tusk dokonał oto wolnego wyboru jak przystało na faceta, który taką wolność wyboru posiada.

Prezydentem być czy premierem być. Wybrał co wybrał - jak wszem wiadomo. I nie piszę "wybrał" w cudzysłowie.

A dlaczego nie w cudzysłowie?  Odpowiadam: bo musiałby to być podwójny cudzysłów.

Chociaż przyzwyczailiśmy się do istnienia dwóch radykalnie różnych światów - tego naszego przed telewizorem i tego w telewizorze - fascynują nas wciąż możliwości narracyjne  tego świata telewizyjnego.

Wiemy, niby wiemy że to bajki wszystko, ale od czasu do czasu z powagą przyjmujemy ten lub ów element opowieści. ( Istna zgroza! Ja to od razu wtedy płaczę.)

Stałym motywem narracji świata w telewizorze jest np. przedstawianie sondaży. Czyli naszych, czyli ludzi sprzed telewizorów - opinii. Ludzie w telewizorze mówią nam, że wiedzą co my myślimy, bo my im to w sondażach mówimy.

Coś nam tu nie gra, ale sondaży jest taka masa i wciąż mówią, że Tusk jest prezydentem, że w rozmowach naszych realnych - realnie bierzemy je pod uwagę. Złościmy się na te lemingi, załamujemy nad nimi ręce, bo one furt swoje i za cały naród sprzed telewizorów jak robiły tak robią.

Dlatego nadszedł czas, myślę sobie, żeby przypomnieć sobie coś o sondażowniach. A dacie wiarę, że na stronie pis.org.pl też wierzą sondażowniom? Niesamowite.

No to tak.

W stanie wojennym, w 1982, pułkownik Kwiatkowski - od 1973r. doradca Jaruzelskiego - zorganizował Centrum Badania Opinii Społecznej. Powiedział:

" Działalność Centrum ma być w swoich założeniach usługowo- użytkowa w stosunku do potrzeb rządu."

Powiedział też coś takiego, aż wyróżnię:" Zgadzam się w ocenie co do konieczności przeciwdziałania kontrrewolucji. Nigdy zresztą nie było wątpliwości w sytuacjach skrajnych, gdy przeciwnik sięgnął po władzę i gdy zorganizowaną opozycję przełamywano przy pomocy wszystkich środków. którymi dysponuje socjalistyczne państwo."

W 1985 znalazł płk Kwiatkowski  odpowiedniego zastępcę - Eugeniusza Śmiłowskiego.

E. Śmiłowski pozostał w branży do dziś i jest szefem Pentora. Tego samego Pentora, który podał 26 czerwca 2005 , że Cimoszewicz ma 22% poparcia - więc ten odwołał swoją rezygnację z kandydowania na prezydenta, bo nie mógł odmówić tak wielu rodakom:)

Ludzie Kwiatkowskiego zasiadają dziś także  we władzach OBOP, PBS, IPSOS.

To te firmy podają takie sondaże, które poddane weryfikacji wyborczej należy tłumaczyć tym, że ludzie kłamią sondażystom:) Tu króluje chyba GfK Polonia, która przestrzeliła swego czasu  o 32 punkty procentowe wynik sondażu...

Dwa słowa o PBS: prezesuje tu Krzysztof Koczurowski, jeden z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 1991 kierował kampanią wyborczą KLD.  To wg PBS właśnie poparcie dla Tuska rosło w 2005 r. od 8% w połowie lipca do ponad 50% w połowie września. Znów się uśmiechnę:)

Albo ta firma:SMG KRC.  Prezes Krzysztof Borys Kruszewski, syn Krzysztofa Kruszewskiego, sekretarza Komitetu Warszawskiego PZPR, organizatora bojówek, które ...itd.  Proszę sprawdzić.

K.B.Kruszewski firmę założył w 1989r. Badania robił dla Mazowieckiego, Balcerowicza oraz Jeffreya Sachsa a także... dla Amerykanów, którzy uważali, że ośrodki działające do tej pory są mało wiarygodne. Szukali kogoś nowego:)

No dobra, my jak my i Amerykanie jak Amerykanie. Ale PiS? Na swojej rodzonej stronie?!

 

Pozdrawiam:)

Polecam artykuł Piotra Lisiewicza "Grupa trzymająca sondaże". http://iskry.pl/indeks.php?option=com_content&task=view&id=401&Itemid=3

 

 

 

 

Aspiryna
O mnie Aspiryna

JAROSŁAW KACZYŃSKI: POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA ----------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- .......................................................................... Nie może być mowy, żeby reakcja mogła za pomocą kartki wyborczej wydrzeć nam władzę. Roman Zambrowski w 1947roku........................................................................................................................................................................................................

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (25)

Inne tematy w dziale Polityka