Blog
Tabletką w Imperium Zła
Aspiryna
127 obserwujących 604 notki 1585740 odsłon
Aspiryna, 4 czerwca 2017 r.

Ten sukces to następna pułapka na Putina

733 20 0 A A A


Może nikt nie ma dzisiaj głowy po atakach w Londynie do innego rozdziału obecnej wojny (jak bardzo słusznie stan rzeczy nazwał Jarosław Kaczyński). Ale wszystko ze wszystkim się wiąże, więc zapraszam na słów kilka.


Zastanawiając się nad Trumpem warto przypomnieć sobie z jak wielką łatwością wykosił w wyścigu o nominację rasowych polityków republikańskich. Można by pomyśleć, że w ogóle jakoś podejrzanie łatwo potoczyła się cała ta jego kampania wyborcza.

Pamiętacie Sandersa? Pacyfistę-socjalistę, który szedł jak burza, ale po naradzie z prezydentem Obamą wycofał się z kandydowania. Ciekawą miał przy tym minę po wyjściu z tej narady: wcale nie przygnębioną, wręcz przeciwnie.

Na miesiąc zaś przed zdobyciem nominacji przez Trumpa miała miejsce ciekawa rozmowa wśród Republikanów. Uczestniczył w niej przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan i przywódca większości republikańskiej w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy. 

"Moim zdaniem Putin płaci dwóm osobom: Trumpowi i Rohrabacherowi" - powiedział McCarthy.

Kiedy niektórzy obecni zaczęli się śmiać, McCarthy dodał: "przysięgam na Boga". Paul Ryan nie był zaskoczony. "Żadnych przecieków" - powiedział.

Czyli mamy dobre powody myśleć o świadomym wpuszczeniu na urząd tego miliardera Trumpa. Coś tak jakby złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.

A propos miliardów. Zaczynam rozumieć dlaczego Niemcy są wg Trumpa bardzo złe a Angela nie zasługuje na podanie ręki. Przecież chodzi o Deutche Bank i Angela mogłaby... Reszta pod notką:)W sumie jakby jakieś większe rozczarowanie? Bo najbogatszy miliarder świata, Putin, też nie jest skłonny? Głupie trzysta milionów...

Wygląda teraz  na to, że "zimny szachista" wstawił swojego człowieka do Białego Domu na swoją zgubę. Po prostu.

Ciekawe jaki będzie akt oskarżenia. Bo za taki numer należy się akt oskarżenia...


Tak zwany rząd światowy - grupa Bilderberg - właśnie znowu obraduje.

Trzeba przy tym pamiętać słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy jakie niedawno wypowiedział pod Bramą Brandenburską podczas dyskusji z Merkel, stałą uczestniczką Grupy:

"Imigranci mają prawo do ochrony, miłości i wykształcenia. Jednak my jesteśmy szefami rządów i ponosimy odpowiedzialność za obywateli naszych krajów".


Tak zatem myślę, że Obama wciąż jest prezydentem "ponoszącym odpowiedzialność".


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


"Przedstawiciele Partii Demokratycznej w komisji finansowej Izby Reprezentantów zwrócili się do Deutsche Bank z prośbą o informacje o transakcjach prezydenta Donalda Trumpa i jego rodziny dokonanych za pośrednictwem tego banku - podał w środę Bloomberg.

Amerykańskich ustawodawców, jak wynika z listu, z którego kopią zapoznał się dziennikarz serwisu finansowego Bloomberg, interesuje także, "czy rząd rosyjski był poręczycielem pożyczek udzielonych Trumpowi w przeszłości oraz czy pożyczki te były w jakikolwiek sposób powiązane z Rosją".

Deutsche Bank, jak poinformował portal Bloomberg, w przeszłości udzielił Trumpowi pożyczek o wartości ok. 300 mln dolarów pod zastaw jego nieruchomości na Florydzie, w Chicago i w Waszyngtonie.

Zdaniem Bloomberga Deutsche Bank chciałby zmienić warunki tej pożyczki, aby w przypadku zalegania przez Trumpa ze spłatą uniknąć konieczności ściągania przy pomocy komornika długu od urzędującego prezydenta. 


http://fakty.interia.pl/swiat/news-rosja-poreczyla-za-pozyczki-udzielone-trumpowi,nId,2397749#utm


Opublikowano: 04.06.2017 19:18.
Autor: Aspiryna
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

JAROSŁAW KACZYŃSKI: POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA ----------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------- .......................................................................... Nie może być mowy, żeby reakcja mogła za pomocą kartki wyborczej wydrzeć nam władzę. Roman Zambrowski w 1947roku........................................................................................................................................................................................................

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawe uwagi, Kreście:) Troszkę można się już domyślać, chyba. Jeśli wyjść od...
  • Szturm na Polskę przybiera wciąż na sile, wydaje mi się. Ale przesilenie chyba blisko. Dużo...
  • Jeśli sądownictwo zostanie uzdrowione, to coś na kształt - ale całkowicie ucywilizowany -...

Tematy w dziale Polityka