0 obserwujących
257 notek
147k odsłon
  343   0

"Proszę !, tylko nie w twarz"-nic dodać,nic ująć!

 twarz.jpg

 

Proszę !, tylko nie w twarz.

"...W zasadzie całe życie to sprzedawanie siebie, kompromisy, wyrzekanie się idei w zamian za zapłatę nie tylko w żywej gotówce. I gdy wielu szanuje swoje ciało i duszę oraz umiejętności, inni kupczą nimi bez opamiętania nie pomni razów od klientów i nadzorców.

Wszystko to można wytłumaczyć i usprawiedliwić troską o rodzinę, zwyczajnym lękiem o byt. Gorzej, gdy sprzedajemy nie tylko siebie, ale i cudzy los. Ustawiamy się wtedy bliżej bajzel mamy, choć według mnie stajemy się wtedy kurwą czystej krwi. Ja wiem, że każdy ma swoją granicę bólu, nie tylko fizycznego, dlatego nie powinniśmy się zarzekać, iż nigdy, przenigdy…

Trudno mi jednak ważyć na jednej szali tych katowanych, co nie wytrzymali tortur i tych, co zwyciężyli z oprawcami choćby za cenę śmierci z tymi, którzy jeszcze nie poczuli bólu, a już sprzedali wszystkich, łącznie z nigdy na oczy niewidzianymi. Nie wspominając najgorszych, którzy dobrowolnie i dla wspólnego dobra zakapowali. Może to daleka analogia i z trudniejszych czasów pochodzi, lecz jeżeli w ponoć wolnym kraju, tak łatwo dajemy dupy, to ilu z nas sprawdziłoby się tak, jak wielu naszych przodków.

Nie o wielkie sprawy i wyzwania mi chodzi, tylko o to, że dajemy się kopać w tyłek i bić po nerach za cenę małej stabilizacji, za marne emerytury, renty i średnią krajową. Wszystko, co w III RP z nami robi władza, politycy, ich ekonomi w upadającym folwarku, jakim stał się Polska, pospołu z kapitalistami o SB-eckiej proweniencji, to wszystko dawno już przekroczyło granicę zachowania twarzy, czy też troski o byt codzienny naszych rodzin. Broniąc resztek z pańskiego stołu zapominamy, że wokół nas są od nas słabsi oraz tacy, którym odebrano już wszystko, nie tylko nadzieję, ale i też jakiekolwiek atrybuty i role społeczne.

Oni nie mają się już czym targować, komornik w majestacie prawa zabrał ostatnią parę butów pozostawiając tylko strawę wstydu. Wstydu rodziców przed dziećmi..."

  

 

CAŁOŚĆ - 

http://niepoprawni.pl/blog/1821/prosze-tylko-nie-w-twarz

 

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale