87 obserwujących
1138 notek
4704k odsłony
1735 odsłon

Hipotetycznie: Budka i Hołownia apelują

Wykop Skomentuj63

Drodzy Rodacy, Polacy! 

 

Wybory prezydenckie nie mają dziś tak wielkiego znaczenia dla demokracji, jak walka o zdrowie i życie Polaków. Tym bardziej, że to my jesteśmy strażnikami demokracji. Wybory można odłożyć w najprostszy sposób: wprowadzić natychmiast stan klęski żywiołowej!!! Dziś lub jutro! Tego żądamy już! 

 

Wiemy, że zarówno Małgorzata Kidawa – Błońska, jak i ja, Szymon Hołownia, w uczciwej, nasączonej demokracją i uśmiechem, drugiej turze wyborów prezydenckich stworzylibyśmy uzupełniający się, dalekowzroczny i mądry program dla Polski, a wyborcy  -  po wielu dniach analiz, obliczeń i wysłuchaniu naszych argumentów – wskazaliby zwycięzcę. Ale dziś, to właśnie my, liderzy dwóch wielkich ruchów obywatelskich i politycznych mówimy jasno: stop temu szaleństwu!  

 

PiS nie ma skrupułów, PiS nie ma honoru, PiS idzie po trupach, PiS dokonuje już teraz zamachu stanu, a wybory „w skrzynkach pocztowych” mają być tego ukoronowaniem. Zarażone pisowskie koperty wyborcze będą zarażały koperty zwykłych ludzi, czekających na ważne informacje od bliskich. Szaleńcy przed niczym się nie cofną, bo są szaleńcami. PiS już dziś ma krew na rękach, i robi to samo co terroryści, którzy wysyłali w listach wąglika. Mówimy jasno: nie dostaniecie już nic od PiS -u , dadzą Wam tylko jedno: koronawirusa w kopercie!* 

 

Nie ma nic gorszego na świecie niż PiS, żaden reżim nie równa się z autorytarną władzą Jarosława Kaczyńskiego. Niszczą Polskę od pięciu lat, mamią ludzi, łamią kręgosłupy niepokornym, ale żeby była jasność – nie myślimy tu o Jarosławie Gowinie. Nasza demokracja umiera w ciszy**, kona na naszych oczach, miliony Polaków zamkniętych w czterech ścianach, modlą się dziś o to, żebyśmy odzyskali władzę, i zaprowadzili porządek natychmiast!!! Teraz! Już!!! 

 

Ale na razie nie możemy tego zrobić! To boli. Póki co, możemy apelować o to, by Jarosław Gowin zrobił drugi i trzeci krok. Tak, wiemy kim jest, skąd przychodzi, ale w trosce o uratowanie Polaków od dyktatury PiS, gotowi jesteśmy na głęboki kompromis, tak głęboki, jak nasza empatia, skromność, szczerość i uczciwość.  

 

Bo co nas czeka? Setki kilometrów kolejek do skrzynek pocztowych*** w całej Polsce, w których koronawirus będzie zarażał i zabijał ludzi. Taką drogą idzie PiS, drogą ku śmierci. Chcemy nadal żyć, chcemy się cieszyć wiosenną chmurką na niebie, kwitnącą magnolią i uśmiechem naszych dzieci. Nie pozwolimy na  to, żeby dyktatura odebrała nam Polskę, nasze zdrowie i nasze życie.      

    

Borys Budka 

Szymon Hołownia   

 

https://twitter.com/NewsPlatforma/status/1247424521814118400  

** 

https://twitter.com/bbudka/status/1245002724795731973   

https://twitter.com/szymon_holownia/status/1247544911030779904  

***  

https://twitter.com/Gasiuk_Pihowicz/status/1247501965329825793 


Wykop Skomentuj63
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka