z drugiej ręki
Nie jestem dziennikarzem - piszę tylko o swoich wrażeniach, odczuciach, odbiorze rzeczywistości medialnej. Bo jak jest NA PRAWDĘ - a któż to wie?
22 obserwujących
233 notki
150k odsłon
169 odsłon

domniemanie niewinności przez profesora Rafała Brodę

Wykop Skomentuj17

Wspomniany w tytule profesor popełnił składnie napisaną notkę https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/997103,domniemanie-niewinnosci-i-domniemanie-winy,2, której pomimo 244 odsłon w chwili czytania przeze mnie nikt  nie skomentował.

Domyślam się, że czytelnicy Salonu24 oszczędzili Profesorowi krytycznych uwag ze względu na, hm pomińmy to milczeniem... Brak komentarzy jest oczywiście spowodowany również faktem, że Szanowny Starszy Pan żarliwie postanowił oczyścić Salon z plew i zbanował wszystkich (takich jak ja), którzy się z jego poglądami i wypowiedziami zazwyczaj nie zgadzają.

Profesor pisze " Znam osobiście aktualnego Prezesa NIK Mariana Banasia i na podstawie mojej wiedzy nie przyjmuję możliwości, że mógłby świadomie postąpić nieuczciwie. " a jednak sam prezes Banaś w wypowiedzi dla TVP Info powiedział, że niski czynsz był spowodowany bliską perspektywą sprzedaży kamienicy. Kto jak kto, ale wówczas naczelny skarbnik RP powinien mieć świadomość, że dzięki jego machinacji skarb państwa traci należne mu zaliczki na podatek dochodowy. Jaki byłby inny cel takiego zaniżania czynszu? Rozumiem, że  dla starego Profesora niuanse PIT są zbyt trudne do zrozumienia, a wiara w znajomych (czy tylko) przyćmiewa mu ostrość osądu. Oczywiście istnieje wytłumaczenie, że Banaś nie wiedział co robi, ale sądząc po powierzanych mu przez PiS stanowiskach jakąś tam elementarną wiedzę, w odróżnieniu od profesora Brody musiał mieć.

Profesor pisze dalej "Wiem, że M.Banaś już w latach 2005-2007 miał wielkie zasługi w odzyskiwaniu dla Polski środków finansowych, które sprzątnął sprzed nosa przestępczym grupom politycznym. W latach 2015-2019 jego zasługi w tym obszarze były nieporównanie większe i przyczyniły się w decydujący sposób do rozwoju kraju w każdej dziedzinie. Swoją działalnością pozbawił przestępczych wpływów tak liczne i mocne środowiska, że można było wręcz oczekiwać kontrataku i zemsty z ich strony. Motywacja fałszywych oskarżycieli i prawdopodobnie także prowokatorów była stu-procentowa."

Tu mamy już do czynienia z piękną legendą. Jakie to przestępcze grupy polityczne umknęły surowej sprawiedliwości ludowej? Iluż to polityków z tych grup PiS wsadził przez cztery lata swojej władzy za kratki. Faktem jest, że po roku 2015 liczba skazań za przestępstwa związane z VATwzrosła. W pierwszej połowie 2018 roku skazano 51 osób. Ze zlinkowanego artykułu wynika wprost, że w czasie rządów PiS liczba postępowań rośnie, czyli proceder być może wcale nie został ukrócony tylko narasta? No dobrze, ale gdzie te wspomniane przez Profesora "przestępcze grupy polityczne" ? Mają się dobrze, mimo rządów szeryfa ZZ ?

 Profesor pisze dalej "Oskarżenia zostały zainicjowane przez „dziennikarza” Bertolda Kittela, który był już inicjatorem innych podobnych akcji, w tym najbardziej znanej prowokacji wobec R. Szeremietiewa. Pozostał bezkarny i dalej działa w takim samym kierunku i podobnymi metodami." - Jeśli się nie mylę to redaktor musiał R. Szeremietewa przepraszać, ale co to ma do rzeczy?

Klub parlamentarny PiS desygnował i wybrał na stanowisko prezesa NIK człowieka, którego oświadczenia podatkowe budziły takie wątpliwości, że CBA  dopiero po wyborach oświadczyło, że oświadczenia wymagają jego wyjaśnień. Po jaką cholerę te oświadczenia - formalność, sztuka dla sztuki?! Tak sądzą ludzie o umysłowości Rafała Brody. Bo wg ortodoksyjnych PiSowców nieistotne jest prawo ani procedury - ważne jest osobiste przeświadczenie takich Rafałów Bród.

Zdziecinniały Profesor pisze dalej "nagłośnienie oskarżeń nastąpiło w stacji TVN, która w sposób jawny zwalcza obóz „dobrej zmiany”, blokuje wszelkie pozytywne dla Polski działania, a wspiera wszystko co Polsce szkodzi, w szczególności w sposób bezwzględny usiłuje niszczyć Kościół." Tu erupcja erudycja Profesora po prostu rzuca na kolana! W Jaki sposób amerykańska (z punktu widzenia własności) stacja telewizyjna   może cokolwiek blokować?! To rząd RP z punktu widzenia Pana Profesora jest fikcją?! Skąd Pan XX wieczny fizyk atomowy wie w XXI wieku co Polsce szkodzi a co nie ? Niszczyć Kościół ?! Czy instytucja licząca ponad 2 tysiące lat w oczach Profesora jest taka wątła? A może jakieś przykłady, jakieś uzasadnienie tych chorobliwych tez? 

Profesor Broda to na prawdę ciekawy przypadek. Dawniej, gdy komentator nie zgadzał się z Jego poglądami, to odpowiadał, że tenże komentator jest chyba chory i niewiele wie. Dziś takich niepomyślnych banuje. No cóż, demencja postępuje...  Niewątpliwie najcenniejszą cechą naukowca jest sceptycyzm. Krytyczne podejście do zastanych prawd jest motorem postępu.  Jeśli na naszych uczelniach rządzą tacy profesorowie to ich pozycja w rankingach nie wymaga tłumaczeń.


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale