Blog
beta release
ojciec & dyrektor
ojciec & dyrektor ojciec, już nie dyrektor
16 obserwujących 326 notek 200213 odsłon
ojciec & dyrektor, 13 maja 2018 r.

Socjaliści z PiS znów niszczą polskie firmy

578 21 0 A A A
Niezamierzona ironia na SG
Niezamierzona ironia na SG

Giełda BitBay właśnie przenosi się na Maltę. O szóstą światową giełdę kryptowalut walczyły jeszcze Białoruś, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Szwajcaria. Wg informacji prasowych Białoruś ofiarowała 5 lat zwolnienia podatkowego. Prezes giełdy, Sylwester Suszek, próbował bezskutecznie dogadać się z socjalistycznym rządem Morawieckiego. Niestety, niszczący polską gospodarkę lewak Morawiecki, od dłuższego czasu prowadzi antybitcoinową krucjatę.W efekcie tej krucjaty prokuratura rozpoczęła ściganie BitBaya z  z art. 150 ust. 1 ustawy z 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych, zagrożone karą grzywny do 5 mln zł lub karą do dwóch lat pozbawienia wolności lub obiema karami łącznie). W praktyce oznacza to zarzut, że firma działa jak instytucja finansowa (przyjmuje depozyty), nie mając do tego uprawnień (za "Pulsem Biznesu").

Sylwester Suszek jest synem górnika i zaczynał od stworzenia kopalni ... bitcoinów "w garażu". Następnie stworzył platformę wymiany kryptowalut. W 4 lata giełda BitBay wyrosła na spółkę większą od Giełdy Papierów Wartościowych. Obrót BitBaya w grudniu 2017 przekroczył 1,5 mld PLN.

Kalendarium postępu komunizmu likwidacji kryptowalut w Polsce wygląda następująco:

7 lipca 2017 KNF i NBP ogłasza komunikat ostrzegający przed kryptowalutami. W efekcie banki zaczynają wypowiadać konta osobom wymieniającym kryptowaluty.

26 stycznia 2018 MAOwiecki w Davos, w wywiadzie dla Bloomberga stwierdził, że albo zabroni kryptowalut albo wprowadzi "inne regulacje".

2 luty 2018 KNF wpisało BitBay na listę ostrzeżeń. Prokuratura na wniosek KNF rozpoczyna ściganie BitBay z art. 150 ust. 1 ustawy z 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych.

4 kwietnia 2018 Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat o zmianie interpretacji dotyczącej krytowalut, a dokładniej uznania kryptowalut jako praw majątkowych. Powoduje to m.in. obowiązek zapłaty PCC od każdej transakcji ktyptowalutami, również wymiany kryptowalut np. bitcoina na litecoina.Tu pisałem o tym więcej.

19 kwietnia 2018 Dzień przed protestem "bitcoinarzy" wiceminister Paweł Cybuski w wywiadzie w RMF, w kuriozalny sposób wycofuje się z obowiązku płacenia PCC od transakcji kryptowalutami.

11 maja 2018 Ostatnia duża giełda kryptowalut opuściła polski system podatkowy. BitBay przenosi się na Maltę. Choć najpopularniejszy kierunek emigracji giełd kryptowalut to Seszele, bo poza zasięgiem UE.


Lewacki rząd PiS sukcesywnie niszczy polską informatykę. Polska była liderem w rozwiązaniach blockchain, wszystkich zmuszono do emigracji. Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Tym bardziej, że PKO BP właśnie wchodzi w ten rynek. Być może o to właśnie chodziło.
Opublikowano: 13.05.2018 16:21. Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 22:30.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gdzieś w drodze z Polski i do Polski.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • PiS jest PRZECIWKO obronie życia, co widać po sprawie aborcji dzieci z podejrzeniem zespołu...
  • @H.R. Czy ja sobie mogę nie życzyć partii największych przyjaciół Izraela?
  • Jak widzę dla pana Ein Reich Polin, zwei Partei, ein Kaczyński. Wałek z 20% progiem jest...

Tematy w dziale Gospodarka