Blog
Biez Wodki Nie Razbieriosz
Forum Rosja-Polska
Forum Rosja-Polska "Bcё будeт прaвильнo, нa этoм
91 obserwujących 536 notek 1425435 odsłon
Forum Rosja-Polska, 27 maja 2017 r.

Rosyjskie elity przygotowują się do ewakuacji

1818 53 0 A A A

image

Drodzy Goście z Rosji, pamiętacie moje liczne teksty związane z generałem FSB Serebrennikowem Olegiem Nikołajewiczem. Pierwszy raz pisałem o nim w notce Grawicapy lataja w kosmosie , a potem nawet na znanym antypolskim blogu w Moskwie pojawił się przedruk mojego tekstu związany z generałem p.t.: „Tamara Ursa. Polonofobia”.

Teraz niedawno spotkałem się z moim starym znajomym spod Moskwy - Żenią, który teraz jest biznesmenem , a będąc kiedyś wojskowym zajmował się opracowaniem elektronicznych środków niszczenia łączności nieprzyjaciela pracując w mieście, które nazywa się Korolow.

Siedzieliśmy sobie wieczorem w Jubilejnym w restauracji na kolacji i rozmawialiśmy o dawnych czasach i o aktualnej polityce.

Nagle Żenia mówi, że opowie mi ciekawą historię, która charakteryzuje doskonale aktualną sytuację społeczno - polityczną w Moskwie.

Z zainteresowaniem wysłuchałem jego słów.

- Wiesz Zbig, nosiłem się  już od dość dawna z zamiarem poważnego przedsięwzięcia innowacyjnego związanego pośrednio z techniką obronną w ważnej dziedzinie. Mam całkowicie realny projekt. I zgłosiłem go w zeszłym roku do właściwego organu państwowego z propozycją
 realizacji u mnie przy dofinansowaniu z budżetu.

- W twojej firmie? – zapytałem.

- Tak! – odparł Żenia. Realizacja projektu wymaga zaangażowania dużych środków finansowych.

- I wyobraź sobie – kontynuował Żenia - niedawno zgłosił się do mnie wielogwiazdkowy generał z „надлежащего ведомства”. Zaproponował realizację mojego projektu i całkowite wielomilionowe jego sfinansowanie pod warunkiem „обналичивания” znaczącej części этой суммы. 

- To świetnie! – wtrąciłem się. Możesz założyć sobie konto na Cyprze i spłynie  ci tam zapewne kilka milionów dolarów.

Żenia spojrzał na mnie z dezaprobatą:

- Nas posadzą do więzienia! – odpowiedziałem mu.

- A ten wielogwiazdkowy generał tylko się roześmiał i stwierdził:

- Już niedługo rozpocznie się „жуткий бардак” i my będziemy mogli spokojnie zmyć się „c деньгами”. 

I Żenia sam będąc synem generała sowieckiej armii, odmówił realizacji swojego innowacyjnego projektu według propozycji wielogwiazdkowego generała.

Cóż mogłem powiedzieć?

Stwierdziłem tylko: Masz rację. Pieniędzy ze swojego biznesu masz dosyć i nie musisz narażać się na niebezpieczeństwa.

- Czy ten wielogwiazdkowy generał to był generał FSB? – zapytałem Żenię.

Żenia spojrzał na mnie ze zdziwieniem mówiąc:

- Ty sam to powiedziałeś.

- A czy nie był to czasem generał Serebrennikow Oleg Nikołajewicz?

Żenia zaniemówił.

- Nie mogę ci powiedzieć! – odparł po chwili.

Jeszcze chwilę pogadaliśmy i się pożegnaliśmy, a zamyślony Żenia powiedział:

- Плановая подготовка к эвакуации!

A ja potem pomyślałem sobie:

- To zdarzenie doskonale charakteryzuje aktualną sytuację w Rosji. 

Następnego dnia zadzwoniłem do generała.

- Chciałem się z tobą spotkać, Oleg.

No i umówiliśmy się na spotkanie.

Generał potwierdził moje domysły. To on rozmawiał z Żenią. Uważa go za głupca. On i wielu jego znajomych są już przygotowani do ewakuacji. Jednocześnie stwierdził:

-  Mы к бардаку готовы!

Jednocześnie sam Oleg przewiduje, ze może nastąpić rozłam wewnątrz elity, który zostanie wsparty przez protesty i rozruchy uliczne w Moskwie i Sankt Peterburgu. Może to nastąpić po najbliższej zewnętrznej porażce politycznej Putina.

- Jak tylko dyktator staje się słabym w oczach najbliższego otoczenia i swojego narodu, należy spodziewać się zwyżki nastrojów rewolucyjnych  – stwierdził generał. I ocenił sytuacje tak:

- Klęska polityczna związana z Ukrainą, Syrią, z Trumpem, brak perspektyw zniesienia sankcji – to wszystko upewniło nasze elity w tym, że polityka prezydenta Rosji nie tylko nie odpowiada ich aktualnym i przyszłym interesom, ale może stanowić dla nich niezwykle poważne zagrożenie. Oni jeszcze nie podejmują żadnych aktywnych działań, lecz już myślą o wieńcach pogrzebowych i dyskutują między sobą jaka będzie „przyszłość po” (будущее после).  A spodziewam się, że wewnątrz kraju aktywne protesty będą nabywać rewolucyjną dynamikę i mogą przejść do rewolucyjnych postaci. Wzrasta ilość uczestników i ich gotowość do aktywnych form protestu. I ich już nie można zastraszyć represjami.

- My na bałagan i rozruchy jesteśmy gotowi. Все стрелки запаслись боекомплектами.

Jeszcze wiele mówił Oleg. W skrócie opiszę to tak:

Rozkaz z Kremla o użyciu broni przez Gwardię Narodową nie będzie wykonany – być może będzie to sabotaż.  To będzie koniec panowania Putina.

Rosja wejdzie w okres smuty bez większego przelewu krwi, a rosyjskie klany dogadają się o stworzeniu Rządu Tymczasowego.

Sytuacja może się ustabilizować tylko poprzez nowe wybory prezydenta. Jeśli uzurpacja władzy jakichś grup będzie trwała dalej i wybory nie będą demokratyczne to okres smuty i niestabilności może trwać bardzo długo. Gdy np. Nawalny okaże się nowym dyktatorem to okres smuty wcale się nie zakończy.

- Wszystko dobrze przewidziałeś, Oleg! – powiedziałem.

- Walizkowe nastroje w Kremlu już istnieją, lecz są ukrywane. Moje służby tak mi raportują. My w FSB wiemy wszystko.

- Widzisz Zbig, ja też myślę o ewakuacji. Ewakuacja przy zabezpieczeniu sobie właściwych środków finansowych to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla każdego.

To jest pogląd naszej elity i mój.

Trzeba być czujnym i podjąć właściwą decyzję, aby być we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Mniej więcej tak wyglądała rozmowa z moim znajomym generałem FSB w Moskwie.

I już na koniec wniosek dla gości z Rosji odwiedzających Salon24:

Дорогие гости из России!

Будьте бдительны.

Готовьтесь к эвакуации.

C деньгами!

Autor:   Zbigwie

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Мощный удар для наших маленьких еврозрителей: по смс-голосованию Кончита Вурст получила от России ТРЕТЬЕ МЕСТО. Ах вы, лицемерные гады!"
"На Украине произошло народное восстание против коррумпированной и воровской власти. Ядром этого восстания были Киев и западные области страны, но его поддержала (молчаливо) и большая часть юго-востока, иначе бы сейчас Янукович не проводил странных пресс-конференций в Ростове-на-Дону. На эту тему есть политическое заявление партии, которую я возглавляю. У народа есть право на восстание в условиях, когда другие политические методы борьбы исчерпаны. Не буду долго рассусоливать. Два примера о том, что такое "власть Януковича": а) сын Януковича, бывший стоматологом, стремительно превратился в долларового миллиардера. Что может ещё лучше иллюстрировать чудовищную коррупцию? б) Премьер-министр Азаров, из-за которого во многом и начался «Майдан", долго втирал всем про ужасный Запад, иностранное влияние и "гей-ропу", а сам после отставки, быстро свалил жить в Австрию, где у его семьи поместье и банковские счета. Что может лучше иллюстрировать чудовищное лицемерие? Хоть ты из Донецка, хоть ты из Львова - нормальный человек понимает, что такую власть надо менять. Вор Янукович решил, что тех, кто им недоволен, надо бить по голове. А потом решил, что в них надо стрелять. Вот и оказался в Ростове. (...)
Империализм - зло и глупость. Он вредит интересам народа России. (...)
"Oczywiście, że są między naszymi krajami i drażliwe tematy ale o nich jest głośno i trwa taki jakby wyścig, kto komu bardziej dokopie. Uważam, że dużo lepsza jest rozmowa na zasadzie - owszem, to i tamto się wydarzyło ale i wydarzyło się też to i to. Po prostu na samych konfliktach pokoju się nie zbuduje, trzeba pokazywać też i to, że możemy razem coś pozytywnego zdziałać, że są sprawy które potrafią nas łączyć, że między nami była nie tylko nienawiść i krzywdy. Mamy momenty w historii które Rosjan i Polaków zbliżają, mamy i takie które dzielą. O tych drugich mówi się dużo, o tych pierwszych prawie nic. Stawia się pomnik najeźdźcom z Armii Czerwonej, a nie honoruje się rosyjskich żołnierzy sojuszniczych, ginących w obronie niepodległej Polski i niepodległej białej Rosji. " PSZCZELARZ http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/283223,kaukaskie-termopile-6tej-kompanii-6#comment_4049311 image **************************************************** image free counters ******************************************************* Общественно-исторический клуб

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ostatni-kaczysta  Wypisuje Pan prymitywne bzdury. Przejawia Pan kompletny brak znajomości...
  • Choroba psychiczna autora jest nieuleczalna!
  • Jaki tam zamach stanu w Ługańsku? Po prostu Kornet zadziałał w porozumieniu z Surkowem. A...

Tematy w dziale Polityka