Blog
Naród jest przeciwny bezprawiu sędziów i prokuratorów
1 obserwujący
147 notek
42k odsłony
144 odsłony

P jak prokurator i poseł, B jak Bączkowska

Wykop Skomentuj

Do Sejmu RP kandydował kolega "MMPM" i został posłem. 

Barbara Bączkowska z Torunia  miała kandydować do Sejmu RP w 2015r. z bvezpartyjhnych list. Ukazały się artykuły na łamach podmiotów Agora S.A. Potem na tych łamach ukazały się pomówienia o Barbarze Bączkowskiej - społeczniczce walczacej z bezprawiem sędziów i prokuratorów.  Ktoś pod nickiem "mmpm"  dopuścił się przestępstwa w dniu 28.08.2015r.,czyli zanim zarejestrowano listy kandydatów do Sejmu RP. Ktoś poświadczył  publicznie nieprawdę o  postępowaniach karnnych. Potem Paweł Szramka nie zarejestrował Barbary Baczkowskiej jako kandydatki do Sejmu RP, siebie zaś zarejestrował na pozycji jeden. Po wyborach  prokurator pod nickiem   wspomniał publicznie, że ma posła kolegę z K'15. 

Prywatne śledztwo Bączkowskiej

Blisko trzy lata temu, w czerwcu 2016r. Barbara Bączkowska  ustaliła, że za nickiem "mmpm"  kryje się prokurator niskiego szczebla. Pokrzywdzona nie znała jednak nazwiska, chociaż podejrzewała, że to dany prokurator.  Ustalono, że to prokurator M.M. Prokurator M.M. pracuje jak pracował, chociaż ma uchylony immunitet i postawione zarzuty. Czas biegnie. Za cztery miesiące miną  4 lata od dokonanego przestępstwa przez prokuratora M.M.. Prokurator przekroczył swoje  uprawnienia, zdradzał wiedze z akt i ja zafałszowywał publicznie na potrzeby kandydowania do Sejmu  RP. Czemu to robił? Czy dla kolegi? Czy dla siebie? 

Tajny adres kolegi - prokuratora 

Prokurator prowadzący sprawę prokuratora M.M. się nie śpieszy. Do tej pory  prowadzacy sprawę ukrywa adres prokuratora  M.M. do roszczeń cywilnych. Sędzia rozpzonający zażalenie na nie podanie adresu kazał mu go podać, ale ten i tak nie podał.  Krótko mówiąc dba o interes prokuratora M.M., aby nie ułatwiać pokrzywdzonej  dochodzenia  roszczeń cywilnych. Więcej inne notki.

Czy gdyby to Barbara Bączkowska napisała to samo o prokuratorze  M.M. co on o niej,  to czy jej adres byłby objęty także tajemnicą prokuratorską? 

Śledztwo jak kadencja

Od dnia 9 września 2016r do 19 stycznia 2017r prokurator w sprawie M.M. prowadził dochodzenie. Inny prokurator od dnia 21 pażdziernika 2016r prowadził śledztwo w tej samej sprawie. Sprawy połączono -dochodzenie uznano za wiodące. Ustawa stanowi jednak inaczej,boiem zawsze dokłada  się dochodzenie do śledztwa.Gdzie kandyduje i kandydował będzie kolega za 4 lata? Gdzie kandydował  i kandydować będzie w tym czasie prokurator?

Zagadka

Jak nazywa się kolega prokuratora  -poseł M.M.? Czyli  kto zadaje się z prokuratorem MM.,któremy ma postawione zarzuty?

B jak "Bączkowska"

Sąd Najwyższy cytując wpis prokuratora M.M. użył litery B, prokurator M.M. użył w swoim publicznym komentarzu   nazwiska Bączkowska . Gdyby sąd chciał chronić nazwisko to by zaznaczył, że je anonimizował  w cytacie. Sąd tą metodą zaznaczył, że nic wielkiego się nie stało, a pokrzywdzona robi taki wielki problem. 

Co istotne, Sąd Najwyższy nie zacytował wszystkich wpisów prokuratora M.M., w tym o najgorszej treści. Kogo chronił SN? Zapewne nie pokrzywdzoną Barbarę Helenę Bączkowską, gdyż  tej  nie pozwolił wejść na salę jako oskarżycielce posiłkowej. Na stronie 6 Uchwały SN z dnia 31.01.2019r. sąd poświadczył nieprawdę, gdyż nie jest prawdą, że użyto litery B oraz że komentarz pochodzi z wskazanej strony przez  SN.  Więcej       http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/orzeczenia3/i%20do%203-18.pdf

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale