29 obserwujących
58 notek
207k odsłon
  157   0

Piękni ludzie, piękne życie

Wiele się zmieniło w moim życiu. Ja, Wacek – już nie jestem blogierem postępowym. Awansowałem! Zostałem dziennikarzem, korespondentem w portalu Gwiazdy.pl, poświęconym modzie, oraz życiu i osiągnięciom rodzimych gwiazd filmu i estrady. Na początek zostałem tzw. wolnym strzelcem, ale obiecano mi, że jak się wykażę to dostanę etat! Portal Gwiazdy.pl to pierwszorzędny portal modowy i o życiu wyższych sfer. Z zapałem zabrałam się do pracy.

 Moim pierwszym zadaniem była relacja z premiery nowego filmy słynnej Basi Bułka– Dworek. Pani Basia słynna jest z wielu rzeczy… tak wielu, że… Zaglądam do moich notatek. I tam zapisałem: Barbara Bułka – Dworek polska prezenterka telewizyjna, jurorka, pisarka i osobowość telewizyjna. Jej pierwszym i wielkim, pierwszym i od razu wielkim, zauważcie! sukcesem telewizyjnym było prowadzenie programu: Pani Sprzątająca emitowanego z wielkim sukcesem przez naszą największą, postępową, prywatną i zagraniczną telewizję tefałem, której właścicielem jest skrzynka pocztowa na lotnisku Schipchol (Amsterdam, Niderlandy, dawniej Holandia). Od razu się poczułem, jakby ziściło się moje największe marzenie – jakbym trafił do tefałemu! Choćby przez miesiąc, ba tydzień, nawet dzień być, pracować w tefałemie, urabiać te polską hołotę, tłumaczyć im, że do niczego się nie nadają poza pracą u bauera przy truskawkach czy szparagach, albo sprzątaniem u lepszych (patrz sukces programu Pani Sprzątająca) a potem choćby umrzeć!

Swoją drogą to dziwne. Nie ma nic dziwnego w telewizjach, których właściciele są dobrze znani, zazwyczaj są to koncerny notowane na giełdzie, U nas właścicielem największej, komercyjnej stacji telewizyjnie jest anonimowa skrzynka pocztowa! Proszę, jednak i w tym naszym ciemnogrodzie, jest postęp. Mały, ale jednak jest. Wracając do tematu. Pani Sprzątająca albo Sprzątająca Pani Domu, był to program w którym pani Basia Bułka – Dworek pomagała uczestniczkom uporać się z nieładem w ich mieszkaniach. Pomagała flejom, niechlujom(kom”) i brudasom(kom?) posprzątać ich mieszkania i domy. Jaka szkoda, że Sprzątająca Pani Domu nie nawiedziła również mego mieszkania!

Po tym sukcesie Basia Bułka – Dworek poszła za ciosem i ugruntowała pozycję celebrytki programem Wyścig przez Azję. W programie wystąpiła ze swoim partnerem, i trzecim mężem, Bartkiem Dworkiem. Bartek Dworek to były piłkarz, środkowy obrońca Siarki Sandomierz i gwiazda Polonii Bytom, obecnie celebryta. Bartek i Basia poznali się, pokochali, a obecnie tworzą malownicza i piękna parę gwiazd na firmamencie naszego high lifu. Złośliwi powiedzą, że Polonii Bytom to trzecia, cz czwarta liga piłkarska, ale kiedyś to była pierwsza liga, a więc nasza super liga. Jakże piękne są pary: piłkarz i jego partnerka. Gwiazdy mediów, telewizji stylowych i portali społecznościowych. Na przykład słynny angielski piłkarz: David i jego partnerka Victoria. Niepokonani. Ale to przeszłość. Obecnie mamy Cristiano, słynnego CR9, i jego partnerka Georginia. Gdy pierwszy raz usłyszałem: CR9 myślałem, że to model samochodu, ale nie. Coś, ktoś znacznie cenniejszy – najlepszy napastnik świata i jego dupa, przepraszam, pupa, to jest partnerka. My mamy rodzimą, swojską wersję: Bartek i Basia. Gdy napastnik najlepszej drużyny piłkarskiej, z rekordem strzelonych goli zostaje celebrytą, można to zrozumieć. W przypadku Bartka Dworka… no, to nie ta sama liga. Spojrzymy inaczej, pozytywniej. Czy to nie jest większe osiągnięcie, gdy środkowy obrońca czwarto ligowej Polonii Bytom z ujemnym bilansem bramek zostaje celebrytą ? Oczywiście, że tak! Takich trampkarzy jest na pęczki, a on się wybił! Niezwykłe osiągniecie. Succes naszych czasów. Basia w sławie i celebryckiej pozycji przeskoczyła swego męża. Basia Bułka – Dworek jest autorką dziewięciu, czy dziesięciu publikacji, poradników o sprzątaniu, które to publikacje były sporym sukcesem wydalniczym. Ile można pisać o sprzątaniu? Można, a jakże.

Basia Bułka – Dworek skończyła studia, doktoratu nie zdobyła, gdyż poświeciła się sprzątaniu na ekranie, jurorowaniu i innym aktywnościom celebryckim. Po wzlotach i upadkach, pani Basia Bułka – Dworek wystąpiła jako prowadząca nowy program Projekt Dama (rzecz jasna w tefałemie). Pomysł programu polegał na towarzyszeniu rozrywkowym dziewczynom w ich przemianie w damy. Zamiana dziwek w damy to kwestia stroju. No i trzeba je nauczyć ładnie mówić, bez bluzgów i ulicznej łaciny, myć się i podmywać, jeść nożem i widelcem, dodać kilka obcych słów. Ciuchy i trochę politury. Starczy. Marzenie Pigmaliona. Niby nic trudnego. Ale sukces to sukces. Jedna z uczestniczek programu wyznała, że po programie pracowała jako dama do towarzystwa. Proszę, dama a nie panienka, czy prostytutka. Kultura ma jednak wartość. Potem chwaliła się, że znalazła bogatego sponsora. By następnie zbierać w sieci pieniądze na leczenie psychiatryczne z depresji i/lub eutanazję. Nie wiadomo, co było przyczyną depresji: czy to, że rzucił ja bogaty sponsor, czy to, że nie znalazła nowego. Dama z wyceną żaliła się gorzko na hejt jaki ją spotkał, gdy zebrawszy szybko potrzebną sumę na eutanazję dalej żyła. Ludzie są podli. Bieda lekka dama chciała tylko zwrócić uwagę publiki na swoje problemy. Nie tylko materialne przecież. Może ta… dama marzyła o tym, żeby mieć własny show w tefałemie? Jak Basia Bułka – Dworek? Czy Bartek Dworek, które też dorobił się własnego programu w tefałemie? Ale gdzie jej do Basi, damy prawdziwej. Wróćmy do miłości Bartka i Basi. Ludzie to wulgaryzują i wyśmiewają. „Pysiu, ciągle mnie o seks pytają…” - żali się Basia.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo