2 obserwujących
4 notki
2091 odsłon
995 odsłon

UE sie nie opłaca? Opuścmy UE? Sorry, S24 opublikuje każdą bzdurę.

Wykop Skomentuj75

Bez zaskoczenia obserwuję coraz częstsze na S24 opinie, jakoby Polska powinna opuścić UE, jakoby nie opłaca się nam…  Cóż, jak to mówią: kartka przyjmie wszystko. A na Salon.24 każdą bzdurę opublikować można. Pomijając idiotyczne i sprzeczne z faktami twierdzenie, jakobyśmy już mieli do członkostwa w Unii dopłać, skupię się na samych szansach urzeczywistnienia Polexitu.

Po pierwsze, nie ma szans, przy obecnym poparciu Polaków dla UE i dla Polski w UE, przy pobieraniu bardzo "namacalnych" środków z UE, aby Polacy mogli zdecydować o wyjściu z UE przed 2027 rokiem, czyli przed końcem zbliżającej się perspektywy budżetowej. Poparcie moich rodaków dla Polski w UE jest największe wśród wszystkich krajów-członków UE, zatem teksty takie, jak „rozpocznijmy debatę o wyjściu z UE”, „dopłacamy do członkostwa w UE” itp. można sobie pisać, pisać, pisać… Kartka przyjmie wszystko.

PiS to kundle, które głośno szczekają, ale z unijnej ręki kęsy łapią i będą łapać, póki ta brudna, lewacka ręka kęsy podawać będzie. Dodajmy: PiS łapie te kęsy z godnością osobistą ;) Kaczyński nie pozwoli na wyjście z UE, dopóki będziemy mieli zbliżony poziom finansowania z budżetu unijnego, jak obecnie. Co oznacza, że…. : )  tak, tak, drodzy Państwo ; ))))   przed nami, przed końcem 2027 tj. przed końcem kolejnej perspektywy budżetowej, co najmniej dwa razy wybory parlamentarne – 2023 i 2027 (jesień). Szanse, że 1) PiS wygra w 2023 i 2027, 2) przekona naród do wyjścia z UE, oceniam na 5-10%. Czyli nisko. Policzmy, tak z grubsza: 50/50 że wygra za 3 lata, z tych 50 kolejne 50/50 na wygraną w 2027, to już prawdopodobieństwo 25%, do tego przekonanie prounijnego dziś narodu, że wyjść trzeba… Przekonanie wsi, biorącej wciąż dopłaty, że wyjść  trzeba… Przekonanie małych miasteczek, gdzie nie ma korporacyjnych biurowców, za to są remontowane drogi itp. za kasę z Unii…. Jak piszę, max 10% szans na wyjście w 2027.

Dodajmy do tego, że Kaczyński nie jest wieczny. Bez niego PiS prawdopodobnie rozleci się jak szklanka na betonie. W 2027 Kaczyński będzie miał tyle lat, co dziś kto……?    BIDEN! Nikomu nie życz źle, jak to mówią, ale „młody” dziś Kaczyński dobrze nie wygląda. I nie będzie wyglądał lepiej, niż dziś Biden, który według zastępów PiSowców tuaj, ma być tylko marionetką. Za to ulubieniec wielu, Zbigniew Ziobro, na pewno będzie się trzymał dobrze w 2023 i 2027 ; )))) Oj, będzie się działo na prawicy  ; )))))

Jeśli ktoś źle się czuje w Polsce – członku UE, jeśli ktoś się źle czuje w UE, jeśli ktoś uważa, że członkostwo w UE się nie opłaca – proponuję: opuść mój kraj i towarzystwo większości moich rodaków, którzy mają inną wizję naszego kraju. Moi drodzy eurosceptycy – 7 lat życia w kraju-członku UE to będzie za mało. Będziecie żyć w UE znacznie dłużej. No co, warto się tak męczyć?

Wykop Skomentuj75
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka