Rys.1 Nadtpalony i nadtopiony fragment I dźwigara rzekomo wyrwany przez brzozę
Rys.1 Nadtpalony i nadtopiony fragment I dźwigara rzekomo wyrwany przez brzozę
doradcaR305 doradcaR305
764
BLOG

Oczywiste ślady wybuchu - I dźwigar film TVN (Świerczka).

doradcaR305 doradcaR305 Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

00:53( Macierewicz) Tam była masa śladów materiałów wybuchowych.
00:56 (Prof. Binienda)Chyba odpowiedź jest teraz jasna TO NIE BYŁ WYPADEK TO BYŁ ZAMACH.
5:16 Wszystkie te elementy zostały znalezione  w tym miejscu, w zalesionym rowie ,który znajdował się za brzozą ,wzdłuż działki  Nikołaja Bodina.
7:45 Skrzydło cięte jest zaraz obok żebra 29. Dźwigar w tym miejscu zostaje przełamany do tyłu czyli w kierunku przeciwnym do lotu samolotu. Te fragmenty do tej pory nie zostały opisane w żadnym raporcie ani rosyjskim ani polskim. Zrobili to dopiero biegli prokuratury.
8.08 Obok drzewa znaleziono fragment dźwigara łatwy do identyfikacji bo znajdowała się na nim wspomniana liczba 28 oznaczająca nr przynitowanego z tyłu żebra.
12:19 Żaden element w tym pasta uszczelniająca nie nosi śladów oddziaływania ognia, osmoleń, nadpaleń,  nadtopień. Ani ten, ani wcześniej analizowane elementy nie mają, wybrzuszeń i wygięć charakterystycznych dla oddziaływania ciśnienia od wybuchu oparów paliwa lub innych materiałów.
14:17Opinia biegłych wyklucza wybuch. Biegli prokuratury zwracają uwagę na uszkodzenia mechaniczne na elementy drzewa wbite w poszarpane elementy metalowe.


To są wybrane fragmenty komentarzy z filmu Piotra Świerczka „Siła faktów” z 13.04.2018,( TVN 24)
https://tvn24.pl/wideo/magazyny/sila-faktow,1723897.html?playlist_id=12698
przypomnianego ostatnio przez blogera Tiger65.
Link powyżej nie zawsze działa ale można wchodzić przez linka  z notki tigera :
https://www.salon24.pl/u/tiger65/1038714,sila-faktow-oscar-czy-zlota-malina
Spiker na filmie zapewnia spokojnym głosem ,że : Na elementach nie widać wybrzuszeń i wygięć charakterystycznych dla oddziaływania ciśnienia od wybuchu oparów paliwa lub innych materiałów, oraz żaden element nie nosi śladów oddziaływania ognia, osmoleń, nadpaleń,  nadtopień, ale na ekranie widzimy dokładnie coś przeciwnego:


image
Rys. 2 Fragment I dźwigara z  nadpaleniami i nadtopieniami tudzież z wgniecioną kieszonką od wnętrza skrzydła na zewnątrz. Nie ma wątpliwości ,że był poddany działaniu bardzo wysokiej temperatury i ciśnienia. Lakier po jednej stronie całkiem wyparował. ( widok od strony wnętrza skrzydła).

image
Rys. 3 Wyrwany wybuchem fragment I dźwigara z okolic żebra 28 widok od strony noska.

Jak widać na rys. 3 i 4  lakier po przeciwnej stronie prawie nie ucierpiał co oznacza ,że wysoka temperatura od strony wnętrza skrzydła była krótkotrwała ciepło nie zdążyło przeniknąć na druga stronę. A więc wybuch nie np. pożar.

image
Rys.4 Wyrwany wybuchem fragment I dźwigara z okolic żebra 28 widok od strony noska z domalowanym (poprawionym) numerem 28 przez autorów filmu dla lepszej identyfikacji elementu.

Na rysunku 4 widzimy ,że od strony noska krawędź dźwigara jest ostra bez nadpaleń i nadtopień , co znowu wskazuje na krótkotrwały impuls wysokiej temperatury który zostawił wyraźne ślady nadtopień po drugiej stronie. Czyli wybuch , a jak wybuch jest ukrywany tyle lat przez wynajętych ekspertów to oznacza jedno : TO BYŁ ZAMACH

Odnośnie pogniecionej kieszonki w pobliżu żebra 28 ,przypomnę ,że również analogiczny zbiornik w okolicach żebra 29 uległ zgnieceniu patrz rys. 5. Oczywiście zgniotło go ciśnienie wybuchu nie brzoza! i tak był w cieniu slotu czyli poza zasięgiem brzozy.

image
Rys. 5Zgnieciony zbiornik w okolicach żebra 29

Gdzie znaleziono ten nadpalony fragment I dźwigara? . Spiker na filmie mówi ,że obok drzewa ( brzozy?) ale przy innych znalezionych fragmentach mówi np. „zaraz za brzozą” więc co znaczy obok?. Prawdopodobnie ten fragment został znaleziony jak większość w  zalesionym rowie za działką Bodina patrz rys6

image
Rys. 6 Rów za działką Bodina w którym znaleziono większość elementów rzekomo wyrwanych przez brzozę. U góry położenie rowu względem brzozy.

Co na to śledczy CLKP? . Co na to eksperci prokuratury. Jakim cudem  elementy skrzydła wydarte rzekomo przez brzozę leciały sobie dalej. Powinny tak jak pokazuje animacja na filmie zostać zatrzymane przez brzozę i lec u jej podstawy patrz rys. 7

image
Ry.7Animacja z filmu „Siła faktów” pokazująca ,że wyrwane elementy ze skrzydła powinny upaść przed brzozą.

Na ten interesujący fenomen zwrócił już uwagę Tiger65 w swojej linkowanej na wstępie notce.imageRys. 8 Miejsce znalezienia nadtopionego fragmentu dźwigara.

Rodzą się pytania. Co to za element obok dźwigara? Dlaczego biegli prokuratury go nie omówili?. Wgląda na to ,że też nosi ślady wybuchu . Co to za drzazgi leżą obok ?? W brzozie ponoć nie brakowało żadnych drzazg więc z jakiego to drzewa?.

To nie był wypadek . TO BYŁ ZAMACH.


P.N. Proszę adminów o umieszczenie notki w dziale katastrofa smoleńska.

doradcaR305
O mnie doradcaR305

Jestem logiczny ale bywam warjacyjnie romantyczny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka