Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
42
BLOG

III Kongres Filozofii Polskiej

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Społeczeństwo Obserwuj notkę 5
Nie samym chlebem człowiek żyje - ważne są też relacje społeczne, a na nich bazują systemy filozoficzne.

Warto zatem zainteresować się  nie tylko bieżączką polityczną, ale też bazą politycznych decyzji, a te są umiejscowione w systemach filozoficznych.

III Kongres Filozofii Polskiej będzie miał miejsce w październiku - warto pamiętać o myśli filozoficznej jaka jest podłożem życia społecznego. I nawet taka urocza blogerka jak Karolcia Nowicka, dziecię specjalnej troski, serwująca nam swe  przemyślenia zaczęła ostatnio dostrzegać brak osnowy życia społecznego, bo prawo nie jest dostatecznym czynnikiem stymulującym.


Ze swej strony, jako prosty mgr inż. elektronik, a do tego taki, którego losy rzuciły na przestrzenie ogrodnicze, zgłosiłem swój akces do Kongresu mniemając, że doświadczenia ogrodnicze (ogrodnik to ktoś, kto widzi każdą roślinę z osobna, a jednocześnie musi mieć ogląd całości i stosownie szybko reagować; stąd uznawany jest za zawód królewski), pozwalają na uogólnienia.

Zgłosiłem więc referat, który został przyjęty w formie: " Odrębność Cywilizacji Polskiej. Krytyczne rozwinięcie koncepcji pięciomianu Feliksa Konecznego".

Zapewne na Kongresie pojawią się prace "większych" myślicieli niż moja skromna osoba, ale wszystkich, którzy interesują się polskością zapraszam do zapoznania się tematyką w proponowanym ujęciu.

Oczywiście - jestem zdecydowany użyć wszelkich środków, a zwłaszcza logicznego myślenia, dla obrony tez referatu. 

Gdyby zaistniała wola wcześniejszej prezentacji referatu - jestem do dyspozycji.


członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo