Brun
Brun brun brun
13 obserwujących
110 notek
66k odsłon
549 odsłon

Kutry

stalowa siedemnastka na Zatoce Gdańskiej
stalowa siedemnastka na Zatoce Gdańskiej
Wykop Skomentuj4

Mamy lato, lat to wakacje, wakacje to morze, morze to plaża i smażalnia ryb. 

Skąd się biorą ryby?

Z morza oczywiście, trzeba je z niego wyłowić przy pomocy takiej czy innej sieci, pelagicznej, dennej, stawnej i wleczonej po głębinie albo po piachu, bo nasze, polskie morze, przynajmniej od naszej strony, jest piaszczyste. Mamy; razem z Litwą, Łotwą i Okręgiem Królewieckim, zwanym kaliningradzkim, najpiękniejsze plaże na świecie, nie do podrobienia. To, że morze nasze chłodne; nic nie szkodzi, jest piękne, szmaragdowe, mieniące się w słońcu żywym złotem. Hel, jest miejscem w Polsce o największej liczbie dni słonecznych. Powietrze ma  przesycone, rozgrzane latem,  żywicznym zapachem sosnowego boru, naładowane jodem z rozbryzgów morskiej fali łamiącej się białym przybojem  na złotych plażach. 

Gdzieniegdzie przebija się przez to wszystko, poprzez zgiełk przyboju i sosnowy aromat, zapach starego oleju. na którym inwestorzy z Warszawy, bo to oni są właścicielami, najczęściej tych wszystkich nadmorskich bud i budek, smażą wyciągnięte z zamrażarek płacie dorszowego fileta, który sprzedają potem turystom z całego kraju drożej cielęciny w czterogwiazdkowym hotelu.

Prawda to, czy mit?

Nie wiem.

Ja tylko trochę o kutrach rybackich 

image

bo warte są fotografowania.image

Zimą

image

i latem

image

O zachodzie słońca.

image

Na fali

image

I we flaucie.

Zobacz galerię zdjęć:

Na podejściu do Jastarni
Na podejściu do Jastarni Nasza wiara Nasza Zatoka Nasza praca Zimą I latem O zmierzchu I z samego rana Na małych +4 zdjęcia +5 zdjęć
Kutry
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości