313 obserwujących
4819 notek
5852k odsłony
2034 odsłony

W Niemczech uczczono Lenina

Wykop Skomentuj321

                 Na całym świecie burzone są w ostatnich tygodniach pomniki ludzi, którym zarzuca się, że byli rasistami, posiadali niewolników lub źle traktowali ludzi o innym niż biały kolorze skóry. Nie znająca historii lewacka dzicz popisuje się swoim barbarzyństwem, które ma coraz większy zasięg i na razie nie widać jego końca. Satysfakcji z takiego rozwoju wydarzeń nie kryją komunistyczne partie działające jeszcze w wielu krajach, także w Polsce.   

               Tymczasem w Gelsenkirchen z inicjatywy jednego z takich ugrupowań, czyli Marksistowsko-Leninowskiej Partii Niemiec odsłonięto okazały pomnik Włodzimierza Lenina ponad dwumetrowej wysokości. Stanął przed jej siedzibą mimo protestu lokalnych władz, które próbowały zablokować uczczenie w taki sposób wodza bolszewików bezskutecznie argumentując w sądzie, że monument zasłoni znajdujący się za nim zabytkowy budynek banku.   

               Przewodnicząca tej niewielkiej partii Gabi Fechtner oświadczyła, że czas na pomniki rasistów, antysemitów, faszystów, antykomunistów wyraźnie minął, a Lenin był wyprzedzającym swoje czasy myślicielem o światowym znaczeniu historycznym oraz wczesnym bojownikiem o wolność i demokrację.  

              „To jest po prostu hańba. Ten potwór jest odpowiedzialny za zagładę dziesiątek milionów istnień ludzkich. Chętnie bym wysadził ten pomnik w powietrze" - napisał na Twitterze redaktor naczelny magazynu „Do Rzeczy Historia” Piotr Zychowicz.   

               A dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej doktor habilitowany Sławomir Cenckiewicz skomentował to w tym samym miejscu tak:  

             „Józef Mackiewicz zawsze przypominał że komunizm nie był rosyjski ale przyszedł z Zachodu jak Marks z Leninem.”  

             Historycy szacują, że za rządów Lenina zginęło około 6 milionów ludzi, głównie Rosjan.  

              Co trzeba mieć w głowie, aby honorować dzisiaj pomnikiem odpowiedzialnego za przemoc, represje, terror i niezmierzone cierpienia wszystkich, którzy przeciwstawiali się zaprowadzanemu przez niego nieludzkiemu ustrojowi jednego z największych zbrodniarzy w dziejach?
   

Wykop Skomentuj321
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka