305 obserwujących
4513 notek
5544k odsłony
445 odsłon

Rajstopy z Bazyliką Mariacką

Wykop Skomentuj68

                    - Granica dobrego smaku została przekroczona - tak skomentowała w rozmowie z Radiem Kraków propozycję jednej z łódzkich marek włókienniczych umieszczenia na damskich rajstopach na wysokości uda Smoka Wawelskiego na jednej, a świątyni na drugiej nodze specjalistka do spraw komunikacji społecznej bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Rynku Głównym w Krakowie Marta Woźniak.  

                     Sprawą zajęli się już prawnicy Krakowskiej Kurii Metropolitalnej przypominając, że każdy konsekrowany kościół jest miejscem kultu.   

                 - Jeżeli mamy porównywać rajstopy, a na przykład magnesy na lodówkę, gdzie bazylika też jest z zewnątrz wykorzystywana, no to jednak wydaje nam się, że jest dość zasadnicza różnica, bo to jest jednak część garderoby, część bielizny i nie oszukujmy się, że tutaj dość wysoko została bazylika umieszczona - dodała Woźniak.    

                 Zwróciła też uwagę, że władze kościelne mają wpływ jedynie na wykorzystywanie wnętrz świątyń do celów komercyjnych.

                 - Brakuje natomiast przepisów określających, gdzie i w jakim celu można wykorzystywać wizerunek budowli jako takiej - wyjaśniła na antenie krakowskiej rozgłośni.


Wykop Skomentuj68
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości