305 obserwujących
4517 notek
5549k odsłon
325 odsłon

Młodzi bohaterowie

Wykop Skomentuj35

            Najbardziej wzruszającym wydarzeniem podczas wczorajszych obchodów Dnia Strażaka było wręczenie przez prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego medalu „Młody Bohater” kilku dzieciom i nastolatkom.  

          Dobrze się stało, że ta odbywająca się w centrum Warszawy ceremonia była transmitowana przez stacje telewizyjne i radiowe, a odznaczenie wręczały najważniejsze osoby w państwie. Miliony Polaków mogły nie tylko zobaczyć najmłodszych bohaterów, ale także wysłuchać ich historii, które mogły zawstydzić wielu starszych rodaków.

           Okazuje się, że dzieci i młodzież, na które tak często narzekamy, potrafią wykazać się ogromną odwagą oraz wielkim opanowaniem w bardzo trudnych sytuacjach, a także sporymi umiejętnościami korzystania z najnowszych środków komunikacji.

          Każdy z uhonorowanych tym medalem w pełni nań zasłużył (link ze szczegółami na końcu), ale mnie najbardziej poruszyła krótka opowieść o kilkuletniej dziewczynce, która własnym ciałem osłoniła zaatakowanego przez agresywne psy młodszego brata ratując mu życie i odnosząc poważne rany.

         Polska może spokojnie patrzeć w przyszłość, jeżeli będzie miała więcej takich młodych bohaterów.

         https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dzielne-i-odwazne-dzieci-wyroznione-medalami-mlodego-bohatera/zn5m7b4


Wykop Skomentuj35
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo