Wszystko o oddłużaniu.
Oddłużanie. Upadłość konsumencka oraz przedsiębiorców. Sprawy sądowe i pisma procesowe. www.conectum.pl Oddłużanie. Upadłość konsumencka. Kredyty oddłużeniowe. Prawo. Conectum. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oddłużaniu.
1 obserwujący
45 notek
50k odsłon
  504   0

„Jak dobrze spaść z konia”, czyli na pewno wysokie odszkodowania na 100% ??

med-legal.pl Odszkodowania
med-legal.pl Odszkodowania

W świecie, który przechodzi od kabaretu do powagi i od powagi do kabaretu,, w niektóre miejsca wplatając statystów, coraz częściej można dojść do wrażenia, że istnieją podmioty na rynku, których głównym zadaniem jest pobieranie wynagrodzenia od większości Polaków, by następnie kapitałem takim obracać wypłacając te środki w formie np. dywidend.


Przykład i wnioski.


Nawet największych towarzystw ubezpieczeniowych nie omijają podatki, tym bardziej jeśli jest się firmą w większości polską (udziały). Jak firmy ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty odszkodowań? Istnieje kilka opcji, które wymagają uwzględnienia w walce o odszkodowanie wyższe niż wypłaci ubezpieczyciel. Warto przeanalizować rynek i odpowiedzieć sobie na poniższe pytanie.


Jak maja się ceny usług ubezpieczeniowych do ilości wypłat za szkody? Po wprowadzeniu zmiany przepisów polegających na wykreśleniu ust. 13 i 14 w art. 43 ustawy VAT, ze zwolnienia zostaną wyłączone usługi, które przed zmianą przepisów były uznawane za stanowiące element usługi ubezpieczeniowej, które były świadczone przez podmioty trzecie na rzecz zakładów ubezpieczeń. Do takich usług zaliczane będą usługi likwidacji szkód, które świadczone odrębnie nie stanowią usługi ubezpieczeniowej ani usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego.


O ile absolutnie nie powinno być zarzutu co do możliwości, ba nawet konieczności ubezpieczania się na życie, itp., o tyle często jest tak, że świadczenie nie będzie wypłacone, bo ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności np. za leczenie psychiatryczne. Powołując się przy tym na ogólne warunki dodatkowego ubezpieczenia grupowego. „Przy podpisywaniu umowy, niczego takiego mi nie przedstawiono” – tłumaczy wielu klientów. Czy firmy ubezpieczeniowe nie podlegają obowiązkom informacyjnych tak jak podmioty finansowe? Jakie Wy macie przemyślenia i przede wszystkim doświadczenia?


Zadajmy sobie proste pytania:


Jakie były przyczyny i skutki wypadku?

Jakie były następstwa medyczne w Twoim wypadku?

Z jakich polis likwidowano szkody? OC, NNW itp.?

Czy wypłacono kwotę bezsporną. Jeśli tak to jakiej wysokości?


 Naszym zdaniem to, że podmiot jest większościowo polski nie upoważnia go do negacji zastrzeżeń poszkodowanych. Ale czy rzeczywiście tak działa świat i hipoteki we frankach są korzystne jedynie w bankach większościowy narodowych?


źródło: forum o odszkodowaniach med-legal


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka