7 obserwujących
233 notki
129k odsłon
  67   0

Matura 2023

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbywa się dzisiaj, tj.27 września 2022r, spotkanie informacyjne dla maturzystów oraz wykład Dariusza Kulmy, nauczyciela roku 2008, pod hasłem „Matura 2023”. Poza salą wykładową, na pierwszym piętrze biblioteki, stoi catering od firmy zewnętrznej, by uczestnicy mogli posilić się w czasie przerwy tak, jak na najlepszych szkoleniach organizowanych przez firmy specjalistyczne dla np. wysokiej klasy menedżerów. Wiem, bo uczestniczyłem w takich dobre 15 lat.

Idea zdalnych zajęć czy wykładów jest piękna – podniesienie liczby uczniów zdających pozytywnie maturę z matematyki, obecnie. W kategorii najsłabszych wyników z matematyki na maturze, wśród zdających w ostatnich latach, plasują się województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie i lubuskie. Idea Dariusza Kulmy, jednocześnie właściciela wydawnictwa oferującego maturzystom i kursantom podręczniki w przystępnych cenach, jest wybitnie przystosowana do oczekiwań rodziców i samych uczniów oraz oczekiwań Rzeczpospolitej.

Na kursy zdalne, zaopatrzone w profesjonalnego prelegenta-nauczyciela, można zapisać się samodzielnie – wtedy kurs jest płatny według stawki widniejącej na stronie www.jakzdacmaturezmatematyki.pl lub zostać skierowanym przez szkołę, w której uczeń będzie zdawał egzamin maturalny, wtedy uczeń wnosi tylko 200zł kaucji, zwrotnej na koniec kursu pod warunkiem zadowalającej frekwencji na zajęciach. W czasie zajęć zdalnych, w godzinach przystosowanych do potrzeb maturzystów w zakresie pory ich odbywania się, rozwiązuje się różne zadania przygotowujące do egzaminu z matematyki w postaci Kart Pracy, kursant-maturzysta dostaje również Kartę Pracy z aktualnie omawianych działów matematyki do wykonania samodzielnie. Po pierwszym roku 2021 przeprowadzenia tego rodzaju kursów dla maturzystów, wyniki w województwie kujawsko-pomorskim objętym patronatem Dariusza Kulmy, jego Firmy Edukacyjno-Wydawniczej ELITMAT (www.elitmat.pl) oraz Fundacji Empiria i Wiedza Banku Gospodarstwa Krajowego (Projekt Matura+) okazały się lepsze z matematyki niż w roku 2020.

Z tego powodu projekt ten w 2022 roku rozszerzono o kolejne trzy województwa. Nie uczestniczyłem w wykładzie, ani zajęciach z uczniami, aby obiektywnie orzec o przydatności tych kursów, ale jednocześnie mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że kursy same bronią się wynikami o niebo lepszymi z matematyki na maturach niż wcześniej.

Polecam charyzmatycznego nauczyciela matematyki z wysokimi wynikami w zakresie nauczania przedmiotu wszystkim sponsorom i fundacjom mającym w celach edukację. Jednocześnie mogę stwierdzić, że maturzyści są godni uwagi takich instytucji jak:
1) Fundacja Republikańska z siedzibą przy Nowym Świecie w Warszawie,
2) WOŚP Jurka Owsiaka (a co, może trochę zmienić profil wydatkowania, jeśli szpitale zapchane zostaną wreszcie sprzętem),
3) Caritas pod wodzą Ks. dra Marcin Iżyckiego, aby zadbała o zdawanie matur wśród młodzieży katolickiej i była sponsorem kolejnych kursów Projektu Matura+ dla nich,
4) firmom międzynarodowym farmaceutycznym, czy innym np. Unilever, by poprzez sponsorowanie projektów Dariusza Kulmy dawały radość młodym maturzystom w ramach popularyzowania zrównoważonego stylu życia.

Szkoda, że nie było tego projektu w czasie, gdy moi synowie zdawali maturę.

Koszt jednej godziny lekcyjnej korepetycji z matematyki, przygotowującej obecnie do zdania matury, to dziś 100-200zł.

Biorąc pod uwagę to, że Dariusz Kulma współpracuje z nauczycielami i szkołami średnimi, a kusy całoroczne są praktycznie bezpłatne, również dla ósmoklasistów, może tą ideą zainteresować się każda patriotyczna organizacja w ramach sponsoringu, a bezpłatne torby, reklamówki, kalkulatory, koszulki z orłem, czy polskimi symbolami państwowymi są bardzo popularne, gdy rozdaje się je uczniom za darmo.

Podniesienie poziomu ocen i wyników pozytywnego zdania matur w każdym roku jest nadal w najlepszym interesie nauczycieli-matematyków, szkół, uczniów i państwa, co jest interesem nadrzędnym nad pozostałymi, które mogłyby wynikać z politycznego zaangażowania sponsorów.

Polecam więc uwadze te kursy również premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, znającemu się na wszelkich liczbach i prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, by może objął tę inicjatywę swoim patronatem w roku szkolnym 2022/2023 i kolejnych sponsorując działalność ELITMAT w w/w zakresie.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale