Czansi Ogrodnik Czansi Ogrodnik
139
BLOG

Zapomniana Ukraina - wstyd Scholza wstydem Macrona i USA

Czansi Ogrodnik Czansi Ogrodnik Polityka Obserwuj notkę 3

Podobno nikt nie da Ukrainie tyle broni i amunicji, co obiecał im Scholz. Nie może się też Ukraina doczekać całej obiecanej broni od Macrona i francuzów. Czyżby zapomnieli jak Napoleon wpadł w Rosji zimą w objęcia porażki? Serwują ten sam scenariusz Ukrainie współcześnie przez zaniechanie? A może Macron jest bardziej sprzyjającym Rosji i Putinowi politykiem niż Marie Le Pen? Któż to wie, co komu w szafie siedzi i jakie trupy z niej wypadają.

W Ukrainie szczególnie cywile padają jak muchy. Za nic, tylko za to, że żyją. A Macron czy Sholz nie chcą dla nich sięgnąć do bogatej kieszeni, zamiast tego forsują zwiększenie wpływów w Unii Europejskiej.
Cóż może ockną się, gdy Opatrzność zaleje Niemcy powodziami, a Macronowi sprezentuje wielomiesięczne zamieszki w całym kraju, jakich jeszcze nie widział nikt we Francji. Może się tak zdarzyć. Dlaczego nie?Wskaźniki wyprzedzające: pogodowe dla Niemiec i gospodarcze dla Francji dają wyraźne wyniki do poparcia tych stwierdzeń. Aby te zdarzenia uprzedzić i nie pozwolić im się rozwinąć mogliby jeszcze w drugiej dekadzie stycznia 2024 wysłać bardzo duże zaopatrzenie: sprawdzonej, czynnej broni, której tak potrzebują na Ukrainie, by odeprzeć Putina.

Ekspert z CIA publicznie i w prasie wypowiada się, że Putin z pomocą Arabów i Chin szykuje napaść na kolejne państwo poza Ukrainą. Na jakie panie ekspercie? Na Litwę i Mołdawię, bo w Mołdawii pomoże Orban, a w Litwie pomoże baćka Łukaszenko? Może trzeba zagęścić siatkę agenturalnych wpływów panie ekspercie z CIA w pasie granicznym w wymienionych wyżej krajach, bo o Baszar Al-Asadzie u Putina nikt u Was nie skojarzył żadnych przekazów, gdy ten przyjechał prosić go o wojsko i wsparcie w Syrii.
Coś się Wam sypie jak za Watergate, w Polsce z powodu jednego z kupionych od PRL-u agentów IV Departamentu do spraw walki z Kościołem ze Służby Bezpieczeństwa możecie mieć drugie Watergate polskie. Bo gnojek ewidentnie jest homoseksualnym pedofilem i pozwoliliście mu w oparciu o tę zdolność budować siatki, a ten prywatnie zabawiał się z dziećmi i okradał Chińczyków tworząc grupy przestępcze, zbierając haracze, jak dawni włoscy mafioso w Nowym Jorku.
Może tak agenta podwójnego usunąć z Polski panie ekspercie z CIA? By do prasy nie dostały się materiały porównawcze ze zdjęć i tajne?  Ukłony dla NSA w USA w tym temacie. Pamiętacie aferę z księżmi katolickimi w Bostonie? Ale tu nie o tym chciałem pisać.
Ukraina i jej zwycięstwo uwarunkowane jest dzisiaj szeroką pomocą w zakresie broni i amunicji od wszystkich możliwych krajów. Jak najszybciej. Rozumiem, że senatorów kongresu USA osadzonych w Holokauście przekona brak II Watergate, amerykańskiego w Polsce, by zgodzili się na kolejne finansowanie broni dla Ukrainy.

Bo Izrael, nie jest już Izraelem Bena Guriona i Mosze Hogega. Netanjahu zabrnął z Prawicą tak daleko, że wywołał wojnę z Hamasem, zamieszki i protesty we wszystkich krajach arabskich Azji Mniejszej, dobrze rozegrany przez Putina. Moim zdaniem Departament Stanu USA mógłby być w stałym codziennym kontakcie z Xi Jin Pingiem, by uspokoić zarzewia III wojny światowej w Korei Północnej, Tajlandii, Izraelu i Azji Mniejszej, czy Europie. Składając w Marylandzie raporty z nasłuchu warto by powiązać ostatnie wycieczki po Azji Putina, z dostawami broni dla Rosji z Iranu (szachidy), z dziwnymi posunięciami Turcji i Erdoghana sprzyjającymi Rosji, sprzeciwem wobec wojny Putina Xi Jin Pinga. To USA mogłyby rozgrywać planszę, a nie Putin, bo w Ameryce dzieje się już mocno pro Trump. Trump natomiast niestety nie jest w stanie, jako potencjalnie nowy prezydent USA, wynegocjować z Putinem koniec wojny w Ukrainie, czy niepodżeganie Hamasu przeciw Izraelowi. Rozumiem, że w USA jest kilkadziesiąt muzeów Holokaustu i szala przyjaźni USA niebezpiecznie przechyla się w stronę Izraela, ale na Boga, gdzie więcej trupów pada i gdzie jest wyższe ryzyko po analizach kontynuacji działań wojennych, mających na celu dobranie się do państw NATO? W Izraelu?

Wojna w Ukrainie spowszedniała, przestała być tą codziennością wojenną ciekawa, czy inspirująca do działań pomocowych. W Polsce zwykłe targi o zboże przejeżdżające z Ukrainy do Europy zablokowały do stycznia 2024 politykę zagraniczną i pomoc dla wykrwawionego kraju. Teraz ktoś umiejętnie podsyca w Polsce blokady „polskich przewoźników”, którzy traumatyzują ukraińskich, tańszych. Tylko mierzmy siły na zamiary. W Europie 70% wszystkich transportów kołowych obskakują polskie firmy lub polscy kierowcy. Komu tak zależało na blokadach granic z Ukrainą ze strony polskiej, kto jeszcze w transporcie polskim wystarczająco się nie napasł? Może jakiś agencina wpływu rosyjskiego w polskim transporcie? Może trzeba to sprawdzić.

Niemoc strategiczną zauważam wobec Putina, zaniechania we Francji i w Niemczech, brak odwrócenia trendu w Azji Mniejszej na wyrzucenie Izraela z „Palestyny”, brak częstych rozmów USA z Chinami, dziwne ruchy sprzyjające Rosji w ONZ, brak aresztowania Putina na wycieczkach w Azji na mocy wyroku z Hagi, ogólna degrengolada. Brak równowagi we wzajemnych zagrożeniach jasno skonstruowanych wobec Putina, by ręce (diełajuszczije) mu odpadły.

Tam, w Ukrainie giną ludzie! Dzieci, kobiety, starcy nic winni Putinowi, codziennie gdzieś coś wybucha, jest ostrzelane rakietami. Może trzeba wszystkim decydentom w dyplomacji największych, najbogatszych krajów codziennie w poczcie mailowej przesyłać filmiki z ukraińskich telefonów, zdjęcia poległych od wybuchów, otwierające się od razu po otworzeniu poczty. Filmiki z wybuchami, filmiki z odgłosami strzelanin, wybuchów rakiet, płaczem dzieci i matek w tle, z obrazami rozerwanych szczątków?

Tylko Irlandia, Wielka Brytania i Polska cały czas pamiętają o terrorze i ciałach niewinnych leżących wprost na ulicach. Może pozostałym Europejczykom trzeba to przypomnieć, cały terroryzm tak bliski Putinowi w obecnej wojnie z Ukrainą? Może trzeba Marcornowi, Scholzowi i Ursuli von der Leyen codziennie na prywatną czy służbową pocztę takie filmiki wysyłać tysiącami. Dla dobra służby wobec ochrony poszkodowanych tym przestępstwem wojennym, dla dobra Ukrainy, dla jednego chociaż uśmiechu na twarzy prezydenta Żełeńskiego, który dźwiga na barkach codziennie tysiące ukraińskich tragedii. Dla oddechu, dla wytchnienia.

Hakerzy, dobrzy ludzie, obywatele świata, pomóżcie znów Ukrainie, może wszyscy naraz tak, żeby Putin tego ogólnoświatowego ciśnienia już nie wytrzymał. Apeluję o to gorąco tutaj. Walczcie o pokój. Dopóki walczymy, możemy wygrać. Bo wątpliwości kładą każdą armię na łopatki. Nie chylmy więc czoła wobec Putina.
Slava Ukraini i Gierojam slava! Wsio dla Was!

Ku przestrodze, nawiązując do tematu - fragment filmu "Pianista" :

https:// www. youtube. com/ watch?v= aS4YDuTfJ7Y&list=RDwAQz27R05jM&index=2

Czytam, oglądam, wnioskuję. Lubię fakty, kieruję się zasadą słuszności. Being There.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka