0 obserwujących
26 notek
18k odsłon
  390   0

Szkoły warte Poznania

Wybór odpowiedniej szkoły może być problemem zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Błędny wybór często wynika z braku sprawdzonych informacji.  Drodzy Rodzice, jeśli uważacie, że szkoła w której uczą się Wasze dzieci zasługuje na rozpopularyzowanie, prosimy o informację (mailowo lub w komentarzach do tej notki).

Poniżej informacja o Drzwiach Otwartych w dwóch poznańskich szkołach.


4 kwietnia 2013 r. (czwartek),  godzina 18.00, Szkoła "Skrzydła"- ul. Dobrowita 22, Poznań-Antoninek, tel. (61) 871 00 18.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte do szkoły podstawowej dla chłopców!

Na spotkaniu opowiemy o:

  • opiekunostwie i współpracy z Rodzicami,
  • edukacji zróżnicowanej
  • naszym programie wychowawczym
  • możliwość porozmawiania z Rodzicami, których synowie chodzą do Szkoły Skrzydła.

13 kwietnia 2013 r. (sobota), godz. 10.00, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego  w Poznaniu, ul. Głogowska 147, tel. (61) 866 52 59.

  • prezentacja i zwiedzanie szkoły
  • konkurs
  • rozmowy z uczniami, nauczycielami i rodzicami uczniów

Mała szkoła z tradycjami 

Dewizą naszej szkoły jest Miłość i Prawda – mówią siostry prowadzące Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. Tutaj uczniowie mają zapewnione dobre warunki nauki, nowoczesną salę multimedialną i rodzinną atmosferę.

Kiedy wchodzimy do szkoły po raz pierwszy, zaskakuje przytulne wnętrze, czystość i… mnóstwo tajemniczych drzwi. Jak się później okazuje, bez trudu trafimy tam, dokąd zmierzamy. Już na parterze znajdują się piękne i przypominające pokoje sale lekcyjne oraz mała kaplica, w której każdy może się pomodlić. Na pierwszym piętrze jest bardzo dobrze wyposażona sala multimedialna (z tablicą interaktywną!), sala językowa ze stanowiskami do indywidualnej nauki i pracownia komputerowa. Na drugim piętrze znajduje się multimedialna pracownia plastyczna (w której można rozwijać swoje pasje, np. fotograficzne, rzemieślnicze, artystyczne). Do dyspozycji jest też strych. Oryginalna architektura tego pomieszczenia pozwala na zorganizowanie wystaw, koncertów i innych kameralnych wydarzeń artystycznych. Uczniowie i nauczyciele nazywają to miejsce galerią, bo najczęściej oglądamy tu właśnie wystawy oraz organizujemy lekcje (prawie) muzealne. Ciekawe miejsca są jeszcze ukryte w suterenach – to pracownie fizyczna i chemiczna oraz biblioteka. Gimnazjaliści lubią spędzać czas w tzw. szóstce – gdzie podczas długiej przerwy można zjeść obiad (catering). W szóstce odbywają się też zajęcia chóru oraz próby teatru Carpe Diem. A tego, kto lubi sport, zachwyci ogromna sala gimnastyczna. Pierwszoklasistów zawsze dziwi fakt, że w willi może być tyle miejsca na naukę, taka wyjątkowa atmosfera... i miękkie krzesła. Tutaj zapomina się o dużych, szarych budynkach szkolnych i dźwięku dzwonka gwałtownie wzywającego na lekcje.

Liceum Ogólnokształcące im. Matki Jadwigi Borzęckiej w Poznaniu jest koedukacyjną, niepubliczną szkołą katolicką. Istnieje od września 1992 roku. Program wychowawczy szkoły nawiązuje do tradycji dydaktyczno-wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Od roku 2012/2013 w klasie humanistycznej realizuje się na poziomie rozszerzonym następujące przedmioty: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie. Klasa matematyczno - geograficzno – informatyczna oferuje zajęcia na poziomie rozszerzonym z tych przedmiotów. W klasie przyrodniczej oferujemy przedmioty: biologia, chemia i fizyka. Uczniowie uczestniczą także w wykładach proponowanych przez Wyższe Uczelnie. Szkoła dba o dobry poziom nauczania języków obcych: języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, języka niemieckiego (w czym pomocna jest polsko-niemiecka wymiana młodzieży ze szkołą w Fuldzie) oraz języka hiszpańskiego.

Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej mieści się w tym samym budynku, co liceum. Proponujemy uczniom naukę w sprzyjających warunkach. Klasy do 20 osób, poczucie bezpieczeństwa i spokój - to wszystko cenią gimnazjaliści. Wysoki poziom nauczania gwarantuje dobry wynik na egzaminie gimnazjalnym. Od roku 2013/2014 oferujemy klasy: europejską, matematyczno-przyrodniczą, artystyczną i ogólną (nazwy odnoszą się do zajęć pozalekcyjnych). Uczymy ponadto: retoryki, języka łacińskiego i filozofii, a w ramach języków nowożytnych: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Absolwenci gimnazjum i liceum najczęściej wspominają rodzinną atmosferę, wysokie wymagania i poziom kształcenia oraz zasady wychowania, które ułatwiają studiowanie i start w dorosłe życie . Warto więc skorzystać z tej oferty edukacyjnej.

mgr Monika KocXX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM. (gwiazdy koncertu: : Kabaret Mumio i Chór Dziewczęcy „Skowronki). Mailowa rezerwacja miejsc: koncert@archpoznan.pl.
Bilety także do kupienia w Centrum Informacji Miejskiej na pl. Wolności w Poznaniu.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale