Blog
Czas na rodzinę!
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP www.srk.archpoznan.pl
0 obserwujących 26 notek 16355 odsłon
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP, 7 kwietnia 2013 r.

Marsz dla życia - 14 kwietnia 2013 r.

Myślę że do wielu z Państwa dotarła już wiadomość o planowanym w niedzielę 14 kwietnia 2013 roku kolejnym Marszu dla Życia.

Odbędzie się on pod hasłem "Jeden z nas!". Patronatem honorowym objęli inicjatywę Arcybiskup Metropolita Poznański, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Rektor Politechniki Poznańskiej oraz Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Przygotowaniem do Marszu jest akcja charytatywna "Pieluszka dla maluszka", która rozpoczęła się 8 marca. Jej zakończenie planowane jest na 14 kwietnia (Dzień Marszu dla Życia), natomiast przekazanie pieluszek do Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z archidiecezji (za pośrednictwem Caritas) odbędzie się dnia 26 maja br. (Dzień Matki).

Akcja polega na zbiórce po wyznaczonych Mszach Świętych (w wyznaczonym wcześniej miejscu oraz czasie) pieluszek dla dzieci, które następnie pod koniec zbiórki zostaną przewiezione do magazynów (w Poznaniu lub Wierzenicy).

Rozpoczęcie Marszu 14 kwietnia  o godz. 15:30 na Placu Wolności, gdzie odbędą się koncerty zespołów: Arka Noego oraz Pinokio Brothers oraz finał akcji Pieluszka dla Maluszka. Ok. godz. 17:00 wyruszy Marsz dla Życia, który przejdzie ulicami miasta do Katedry Poznańskiej, w której o godz. 18:00 będzie możliwość uczestnictwa we Mszy św.

Główny ciężar organizacyjny w tym roku wzięło na siebie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i przez nich koordynowane są wszelkie akcje.

Natomiast wszyscy są zaproszeni do włączenia się do tej inicjatywy.

Z pozdrowieniami z Ostrowa Tumskiego

Joanna MargrafXX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM. (gwiazdy koncertu: : Kabaret Mumio i Chór Dziewczęcy „Skowronki). Mailowa rezerwacja miejsc (dla siebie lub dla dzieci z rodzin wielodzietnych): koncert@archpoznan.pl.
Bilety także do kupienia w Centrum Informacji Miejskiej na pl. Wolności w Poznaniu.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej jest organizacją społeczną, która powstała w 1994 r., działającą na podstawie własnego statutu oraz w oparciu o przepisy prawa Kanonicznego oraz prawa o stowarzyszeniach. Skupia osoby akceptujące naukę społeczną Kościoła Katolickiego, a w szczególności naukę o małżeństwie i rodzinie. Działalność prowadzi w łączności z władzą kościelną, co gwarantowane jest przez osobę asystenta kościelnego - Ks. Kanonika Leonarda Polocha. Stowarzyszenie działa na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Posiada osobowość prawną, a jego celem jest troska o zgodne z nauką Kościoła życie małżeńskie i rodzinne oraz wspieranie rodziny w wypełnianiu jej zadań społecznych. W szczególności prowadzona jest działalność społeczno-kulturalna i oświatowo-wychowawcza poprzez organizowanie poradnictwa rodzinnego, obozów i kolonii dla dzieci oraz imprez kulturalno-rekreacyjnych. Stowarzyszenie reprezentuje także interesy rodzin katolickich wobec władz publicznych (rządowych i samorządowych) oraz konsekwentnie inicjuje i wspiera wszelkie działania, których celem jest ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Nr KRS 0000090832.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @HALO To jak homosie pojawią się w reklamie telewizyjnej, to rodzina przed telewizorem się...
  • @TURABAT Szersze uzasadnienie akcji znaleźć można na obu linkowanych stronach. Rodzina jest...
  • @grazss Dziękujemy! Już powinno być OK.

Tematy w dziale