13 obserwujących
121 notek
230k odsłon
677 odsłon

Hołownia w drugiej turze? Nietypowa zamiana ról.

Wykop Skomentuj2

Interesujący, najnowszy sondaż, przeprowadzony na zlecenie „Super Ekspresu” przedstawia rekordowo niskie poparcie dla Andrzeja Dudy (40 %) i wysokie jak nigdy dotąd Szymona Hołowni (2O%), dające mu wejście do drugiej tury. Trzecie miejsce zajmuje Kosiniak Kamysz (14 %) wychodzący poza poparcie własnego PSL –owskiego elektoratu, oraz czwarta Kidawa Błońska (10%), dużo poniżej możliwości Koalicji Obywatelskiej.

Wariant z drugą turą znów realny? Duda kapituluje? Hołownia prezydentem? Jakie jeszcze bardziej absurdalne i nieprzewidywalne myśli rodzą się w głowach wyborców?  

Tak naprawdę sondaż ten pokazuje pewne tendencje, która pojawiały się już od jakiego czasu – a na które – przyznaje się bez bicia – nie zwracałam zbytnio uwagi.

Mianowicie: jeszcze przed „koronawirusową” rzeczywistością, traktowałam start Szymona Hołowni, jako wsparcie dla Kidawy-Błońskiej. Innymi słowy; to poparcie, które stworzy sobie jako pozornie niezależny kandydat, przekaże w drugiej turze kandydatce totalnej opozycji.

Teraz role się odwróciły. Kandydatura Kidawy-Błońskiej w dobie ogólnego poczucia niepokoju i zagrożenia zdaje się być wręcz karykaturalna, dlatego znaczna część sympatyków PO – wedle interpretacji tego sondażu - przekłada swoje głosy właśnie na Hołownię (część, choć mniejsza, na Kosiniaka – Kamysza). Można więc wnioskować, że to Hołownia wychodzi tutaj na pozycję lidera demokratycznej, totalnej opozycji i być może to jemu pani Kidawa-Błońska przekaże swoje poparcie w drugiej turze.

Takie specyficzne odwrócenie ról, Platformie na pewno w smak nie jest, ale aby ratować się wizerunkowo przed katastrofalnymi skutkami słabego wyniku, być może szefostwo przeanalizuje wariant rezygnacji Kidawy na rzecz „niezależnego” kolegi.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka