14 obserwujących
130 notek
237k odsłon
  251   0

„Mama, dlaczego dziś znowu jest sobota”?

Urywek z porannej rozmowy:

- Janusz, skoczę rano po bułki i cytryny. Mam nadzieję, że sklepy nie strajkują.

- Chyba nie...

- W sumie ciekawe dlaczego nie? A no tak, przecież handel w Polsce, wprawdzie opodatkowany i zbiurokratyzowany, ale jednak funkcjonuje w sferze prywatnej. Wszystko co prywatne działa i rozwija się, natomiast wszystko, co państwowe kuleje i zmierza do powolnego upadku.

Na pewno wielu z was pamięta sklepy państwowe, które funkcjonowały za komuny, a także jeszcze w latach 90-tych, z równolegle rozwijającymi się sieciami prywatnymi. Nie trudno było, wchodząc do jednego i drugiego, zauważyć różnicę. Oczywiście państwowe sklepy już dawno upadły, natomiast państwowe szkolnictwo, mimo to że nierentowne, trwa nadal.

Gdyby nauczycielom zależało na uczeniu uczniów tak samo, jak sprzedawcom w państwowym sklepach na sprzedaży towarów, to polska oświata byłaby w dużo gorszej kondycji, niż jest obecnie.  

A to świadczy o tym, że wśród całego grona pedagogicznego, jest wielu wspaniałych nauczycieli z misją, którzy dają z siebie wszystko, mimo tak niskich zarobków.

Karolek pyta: "Mama, dlaczego dziś znowu jest sobota"? I co tu odpowiedzieć dziecku? Skoro dzieci pytają dlaczego nie ma szkoły, skoro za nią tęsknią, to kolejny dowód, że w szkołach pracują świetni pedagodzy, którzy sprawiają, że nauka jest przyjemnością, a nie udręką.

Dlatego tym bardziej serce się kraje, kiedy pan Zbroniarz… o przepraszam pan Broniarz wykorzystuje nauczycieli do forsowania postulatów, które w żaden sposób nie uzdrowią polskiego szkolnictwa,  a jedynie chwilo polepszą sytuację finansową nauczycieli.  Ale naprawdę chwilowo!

W dodatku pan Broniarz użył nauczycieli  do krzywdzenia dzieci, zwłaszcza tych, które mają teraz egzaminy oraz maturzystów, którzy kończą rok szkolny w kwietniu. Ale nie tylko, tak naprawdę strajk odbija się negatywnie na wszystkich!  


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo