8 obserwujących
88 notek
169k odsłon
1163 odsłony

Wspieram nauczycieli, nie wspieram Broniarza!

Wykop Skomentuj25

Na Facebooku od czasu strajku, pojawiły się nakładki na zdjęcia profilowe z napisem „Wspieram nauczycieli”. Nigdy takiej nakładki sobie nie przypnę, choć tak naprawdę uważam, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. Nakładki te przyklejają sobie osoby wpierające postulaty ZNP – czyli utrzymania państwowego, socjalnego szkolnictwa. Podwyżki dla nauczycieli chcą pozyskać z podwyższania podatków, co jest drogą do coraz większego zadłużania kraju, która wyjdzie na złe wszystkim, również nauczycielom.

Odkąd sięgam pamięcią nauczyciele zarabiali za mało, nieadekwatnie do wykształcenia i wykonywanej  pracy. Słynna scena z filmu „Dzień Świra” pochodzi z 2002 roku. A ja z kolei pamiętam taki kawał, dawno usłyszany, aktualny do dziś; 

- Kim jesteś z zawodu?

- Nauczycielką

- A Twój mąż?

- Nauczycielem.

- To jak wy sobie radzicie?

- Na szczęście syn jest bezrobotny.

Prawda, że aktualny?

A wracając do sedna. Zawód nauczyciela stanie się opłacalny tylko w sytuacji urynkowienia oświaty (bony edukacyjne). Wszyscy, którzy się z tym nie zgadzają, niech odpowiedzą dlaczego żadnej ekipie rządzącej po '89 roku, nie udało się wprowadzić godnych pensji dla pedagogów.

Dlatego ludzie z otoczenia Broniarza powinni jak najszybciej zostać odsunięci od reprezentowania postulatów nauczycieli.


Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo