11 obserwujących
112 notek
205k odsłon
210 odsłon

Rządowe życzenia Wielkanocne – sprostowanie

Wykop Skomentuj1

Minęły Święta Wielkanocne i czas składania życzeń, ale nie minął niesmak po rządowych życzeniach, jakie składał znany w szerokich kręgach socjalista – Mateusz Morawiecki! Rządowa propaganda nie ma żadnych hamulców. Zrobili z ludzi idiotów, nawet przy świątecznym stole!

Brutalne, ale prawdziwe!

Przejdźmy do konkretów i po prostu sprostujmy świąteczne życzenia, jakie złożył nam Premier w spocie powstałym za nasze pieniądze! Oddzielmy propagandę od prostych faktów:

• 13. emerytura

Gdyby PiS rok temu, dokładnie 22 marca 2018 roku, zlikwidowało podatek PIT od emerytur, emeryci zyskaliby na tym około 4 razy więcej, niż będzie wynosić owa 13. emerytura.

Ale tutaj działa dokładnie ten sam mechanizm, co w przypadku 500 plus: lepiej zabrać i dać część pewnej grupie społecznej, przedstawiając się jako hojny darczyńca, niż obniżyć podatki, aby skorzystali na tym wszyscy!

• 500 plus na pierwsze dziecko

500 plus na pierwsze dziecko sprowadzi lawinę nowych drożyzn w sklepach, na których ucierpią wszyscy, również rodziny z dziećmi. Temat wałkowany przeze mnie wiele razy w poprzednich wpisach!

• Zwolnienie z podatku PIT do 26 roku życia

Nie zapłacą go tylko młodzi zatrudnieni za umowę o pracę, ale tylko w przypadku, kiedy ich zarobki nie przekroczą 43 tys. zł rocznie, czyli około 3,5 tysiąca miesięcznie. Oczywiście większość młodych pracuje na umowę zlecenie, więc ulga ich nie obejmie.

Na tzw. "obniżkach podatków" skorzystają nieliczni, bardzo niewiele i przez bardzo krótki okres czasu. Tzw. „obniżki” nie mają żadnego wpływu na uwolnienie i ożywienie gospodarki. Służą jedynie jako paliwo propagandowe, de facto jest to zasłona dymna dla najbardziej opodatkowanej gospodarki od 11 lat.

Mam jeszcze małą radę dla Babci i Dziadka ze spotu reklamowego. Nie muszą oni czekać na rządowy, państwowy autobus, aby móc odwiedzać własne wnuki, tylko mogą zamówić sobie „BlaBlaCara”. Powodzenie tego typu przejazdów to najlepszy przykład, że ludzie potrafią oddolnie organizować sobie transport bez ingerencji państwa. Wygodniej i taniej.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka