JKaczynski: "/../przedsięwzięcie "Polska - Wielki Projekt" ma za zadanie stworzyć projekt nowoczesnej Polski. - Wszystkie koncepcje w ciągu ostatnich 20 lat zostały jakby narzucone z zewnątrz, zakładały, że wszystko się samo ułoży. Jednak całkowicie zawiodły.Polska potrzebuje projektu, elity politycznej, która potrafi wyznaczyć cele i je realizować - wyjaśnił.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Think_tank
Fundacja Sobieskiego dziala na zasadzie think-tanku/wg statutu
[Think tank (ang., dosłownie: zbiornik myśli) – z założenia niezależny,niedziałający dla zysku ośrodek zajmujący się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych./.../Działalność think tanków jest finansowana z różnych źródeł: organizacji międzynarodowych, fundacji, przedsiębiorstw, osób prywatnych, a także środków publicznych.]
Kongres "Polska - Wielki Projekt" dokonał diagnozy obecnego stanu kraju - oznajmił Jarosław Kaczyński, który był gościem obrad. Według prezesa PiS zorganizowana przez konserwatywne środowiska konferencja pokazała co trzeba zrobić, by naprawić polskie państwo.
- Udało nam się przeprowadzić dyskusję, dokonać pewnego rodzaju diagnozy tego, co w Polsce się dzieje, ale także - i to jest najważniejsze - zarysowaćdrogi wyjścia, drogi, którymi można pójść, aby Polskę zmienić, aby to wszystko, co w naszym kraju wygląda nie tak, jak wyglądać powinno, zaczęło się poprawiać. My chcemy, nie dzielić - jak niektórzy twierdzą - ale jednoczyć Polaków wokół tego wielkiego zadania- powiedział Kaczyński podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami./.../
- Bo to nie jest tak, że możemy iść tylko jedną drogą, tą która jest w tej chwili wyznaczana przez rządzących. Sądzę, że doszło do pewnej konfrontacji, bo ostatnio mieliśmy do czynienia ze spotkaniami premiera z jego zapleczem, z celebrytami, którzy miotają bardzo brzydkie słowa na przeciwników politycznych premiera, choćby na mnie. I to jest jakby jedna propozycja dlaPolski - stwierdził.
“Obywatele maja sami dbac o swoja wolnosc i bezpieczenstwo,panstwo nie powinno ich w tym zastepowac ,ale wspierac”--Jeden z punktow programu dla Polski chwalonego przez JKaczynskiego.Czyli-broncie sie sami,/wprowadzenie prawa do posiadania broni dla kazdego?Niech pan prezes PIS odpowie,czy to o to tu chodzi?/ a wasza wolnosc to tez raczej wasza sprawa.
Stoklosa i jego zwyczaje wobec krnabrnych chlopow
http://pl.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm
LibertarianizmNajczęściej jest uważany za skrajną wersjęliberalizmu.
Wstępne założenia libertarianizmu wUSA opracowałJay Albert Nock (1870-1945). Utożsamiał on przymus stosowany przezpaństwo z działalnością przestępczą, argumentując że państwo jest legalnymmonopolistąw zakresie popełniania zbrodni (dokonywanych pod pozorem wymierzania kary) i kradzieży (pod pozorem nakładania podatków).
Think-tank Instytut Sobieskiego w „Polska –Wielki Projekt”/wzbudzajacy entuzjazm Kaczynskiego i obietnice jego wdrazania/ opiera sie na tradycjiklasycznego liberalizmu,ekonomii wolnorynkowej ifilozofii politycznejlibertarianizmu. Jest to skrajniejsza panie byly przewodniczacy „Solidarnosci” oraz panie prezesie PIS, forma liberalizmu niz serwuje nam teraz Tusk i jego ekipa.
Ekspertami sa min.pani Krystyna Bobinska w latach 97-99 dyrektor Centrum im.Adama Smitha / doradztwo,projekty,analizy gospodarcze/.
Zalozycielem Centrum im.Asmitha jest ZALOZYCIEL UNII POLITYKI REALNEJ i......KONGRESU LIBERALNO-DEMOKRATYCZNEGO partii matki-Donalda Tuska-Andrzej Sadowski.
Andrzej Sadowski
Założyciel Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984), członek zarządu i jeden z inicjatorów Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986-89), współtworzył m.in. z Mirosławem Dzielskim i Aleksandrem Paszyńskim Akcję Gospodarczą (skupiającą opozycje rynkową w końcu lat 80.) i był członkiem jej Zarządu (1988-89). Jeden z założycieli Ruchu Polityki Realnej (1987) i późniejszej Unii Polityki Realnej oraz Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1989). Współzałożyciel (1996) i członek zarządu Transparency International-Polska (do 2003). Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2010). Założyciel i wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha - Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce - (od 1989).
http://www.glitter-graphics.com/download.php?file=1108/1108656tqvacxj4fs.gif&width=100&height=100
Cala Daani pietnastolatka- link
Pani Daani- Danka.Brali mnie tu / jestem na s24 od 2012r/ za malolate, ale do czasu az ten i ow mi sie nie narazil. Wtedy sie zdziwil.Inni uwazali, ze jestem z najlepszego wywiadu swiata I trzeba mnie szpiegowac.Wszystko to z powodu laserowo punktowych diagnoz z glupia frant.Zniszczyli mi laptopa I dwa telefony trojanami I wirusami itp.Pisuje z UK.
O Polsce mysle stale i suwerennie..Nie do mnie z propaganda wszelkie politruki.Kazdy ma swoje oczy i dar wzroku.I pisalo sie troche o waszej propagandzie...Posiadam dodatkowy zmysl i trzecie oko:))Zatem, uwazac..
Pokaz mi swoich wrogow, a powiem ci wszystko!" -mowi maksyma rzymska. Ja nie zablokowalam przez 6 lat nikogo, bo uwazam,ze "Wolnosc daja ludzie wolni, a ci o duszy niewolnikow-knebel !":) Czasowo zablokowac musialam 4 blogerow, wszyscy zza Odry polskojezyczni..X2018.Jeden okreslil sie jako admin.Zablokowalam admina ;) Ktory portal zna taki przypadek?/Ouuu!/i dwie kobiety oraz jeszcze jednego zza Odry blogera.Wczesniej mi zablokowano via Android dostep nie tylko do Salonu,ale i do innych portali , nie do wszystkich.Otoz po alarmie na Salonie, pierwsi oni sie zjawili z komentarzami wysoce nie na miejscu, nie fair, zwazywszy na to, ze nie moglam im odpowiedziec, bo nie mam komputera i miec nie zamierzam, korzystalam z zablokowanego smartfonu.Pozniej ich wszystkich zbanowalam.Wczesniej z reguly z panami kulturalnie wymienialismy sie pogladami.Po zablokowaniu mi netu w smartfonie,o czym napisalam tu notke, wykazali w komentarzach uderzajace szyderstwo, furie,radoche, komentujac moj opis sprawy.
Ps.Blogerow- panow odblokowalam jednak , po pozbyciu sie blokady dzieki specjaliscie od neta ./dodane 11-10-18/
Dolaczyl do zbanowanych 01-11-18 Stary Wiarus za kablowanie, o czym rozmawiamy na poczcie wewn.Kabli nie wpuszczam , wieku nie szanuje, formacji nie znam, podobno on jest z Antypodow.Na mapie?
Zbanowali mnie i tacy, u ktorych nie postawilam nawet przecinka. "Prawdziwa cnota krytyk sie nie leka- mawial poeta, chyba ze ..."wilk w owczej skorze" obawia sie o swoja.../ skore...!
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka