Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
514 notek
368k odsłon
114 odsłon

Cz.3 "Macice Wyklete"Senyszyn, prez. Majchrowski i ogrzewanie, rozmowa z UK

Wykop Skomentuj6

   http://senyszyn.blog.onet.pl/2016/04/03/macice-wyklete-gwozdziem-do-trumny-pis/ 

   https://www.youtube.com/watch?v=EP90VNgjb80       Senyszyn u Majchrowskiego w towarzystwie

 Ciag dalszy opisu zenujacej walki Ratusza SLD-owca Majchrowskiego ze Zwiazkiem Legionistow Polskich o Dom im. Jozefa Pilsudskiego na Oleandrach w Krakowie, zbudowany przez tych, ktorzy zakladali ZLP.

  Wczoraj /w piatek 26 maja br/ rozmawialam telefonicznie www.oleandry.edu.pl

Kontakt/ z komendantem , nekanego przez Ratusz Zwiazku Legionistow Polskich Panem  Krystianem Waksmundzkim . Po prostu: wykrecilam numer  I z UK zadzwonilam, by byc blizej I PO STRONIE PRAWDY. Odleglosc nie ma znaczenia w takich sprawach.Nie powinna miec znaczenia, chyba ze stoi sie po stronie KLAMSTWA lub obojetnosci .

image

/Komendant Zwiazku Legionistow Polskich, Krystian Waksmundzki-bez munduru/ oprowadza po Muzeum Czynu Niepodleglosciowego na Oleandrach w Krakowie. Ratusz chce wyrzucic ich z budynku I stale ich neka procesami I np. wylaczeniem ogrzewania w 2015 zima!, co dla zbiorow bylo mordercze! Zbiorow nawet z okresu Powstania Styczniowego!!!/

Udalo sie-  bardzo mila rozmowa, choc wrazenia wstrzasajace. Komendant bardzo sie ucieszyl I dziekowal za ten telefon….Nigdy o tym nie dalo sie nigdzie,  nic przeczytac . No comment. Oto, co mi powiedzial, dziele sie z Panstwem jak czyms cennym:

  - Dzis wielka uroczystosc na Oleandrach- z okazji  100-rocznicy /dokladnie przypada w dniu 30-V-br/powstania Zwiazku Legionistow Polskich, na ktora zjechali goscie z calej Polski i z zagranicy: czlonkowie Zwiazku Legionistow Polski oraz  Federacji Polskich Zwiazkow Obroncow Ojczyzny, kapelani wojskowi,admiral MW , kombatanci, przedstawiciele wojska, nawet Ojciec z zakonu jezuitow, gdzie aktualnie mieszka papiez Franciszek.

http://www.arturwegrzyn.pl/galeria/201201_OplatekNaOleandrach/201201_OplatekNaOleandrach.php

-Z teczki IPN komendant ZLP wie,ze rozpracowywalo go ponad 40-tu SB-ekow, w tym jeden na polecenie agenta SB z KPN “Lecha”. Teczka K.Waksmundzkiego zostala odtajniona :http://wiadomosci.wp.pl/sad-najwyzszy-leszek-moczulski-byl-agentem-sb-6036773704557697a

-Anna Walentynowicz, “Matka Solidarnosci”,+10-04-10, Smolensk, a takze Jej najblizsza przyjaciolka  Janina Natusiewicz-Mirer +10-04-10, Smolensk, nalezaly do konca do Zwiazku Legionistow Polskich, ktoremu przewodzi Komendant Krystian Waksmundzki , z tym, ze Pani Anna pelnila nawet  funkcje Przewodniczacej Komisji Rewizyjnej Zwiazku Legionistow Polskich.

 

A to adwokat , ktory rozpetal “prowokacje”wg slow Komendanta ZLP przeciw niemu I doprowadzil do uwiezienia go na rok. Ze szpitala w stanie przedzawalowym w pizamie policja na polecenie krakowskiego sadu przewiozla ciezko chorego Komendanta Waksmundzkiego do wiezienia do trzyosobowej celi:

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,35271,9492390,Adwokat_Jasnej_Gory_wroci_do_zawodu_.html?disableRedirects=true

       Czy jedyny uznany sądownie za kłamcę lustracyjnego i usunięty potem z szeregów częstochowskiej palestry Maksymilian Domagała wróci do zawodu?/…/Domagała od lat 80. reprezentował klasztor na Jasnej Górze jako jego pełnomocnik prawny (wcześniej tę funkcję pełnił jego ojciec). Po upadku PRL-u angażował się m.in. w walkę o zwrot Jasnej Górze buławy i szabli marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, wypożyczonych przez krakowski Związek Legionistów. W sądowych sporach reprezentował też częstochowską kurię./…/ W 2004 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał go kłamcą lustracyjnym, dowodząc, że współpracował z SB, a potem napisał nieprawdę w oświadczeniu lustracyjnym. Kasację Sąd Najwyższy oddalił jako bezzasadną. 9 lipca 2009 Okręgowa Rada Adwokacka podjęła uchwałę o skreśleniu go z listy adwokatów/…/"(...)należy przyjąć, że w takiej sytuacji adwokat Maksymilian Domagała stracił prawo do wykonywania zawodu" - napisano./…/ ędziowie nie uznawali pełnomocnictw Domagały do występowania w procesach./…/ On sam nie przyjmuje do wiadomości, że jest kłamcą lustracyjnym./…/


Ponadto musimy wyjaśnić donosy, że mimo pozbawienia uprawnień adwokackich, przyjmował klientów i pobierał wynagrodzenie, choć na sali sądowej pojawiał się inny pełnomocnik - mówi dziekan ORA w Częstochowie/…/”

     Muzeum Czynu Niepodleglosciowego w budynku na Oleandrach czlonkowie Zwiazku Legionistow utrzymywali z podnajmu parking i lokalu dla hurtowni. Ratusz, Majchrowski, zabral im te mozliwosc, zabral im bez zakonczenia spraw w sadach ten lokal I parking. Na jakiej podstawie?

  Odcial im zrodla utrzymania obiektu , ogrzewania, oplat, finansowania ochrony, konserwacji zbiorow itp…Zostaly im ich wlasne prywatne skromne srodki na to wszystko. Malo tego w grudniu 2015/16r Majchrowski / Ratusz/ odcial im ogrzewanie I nie zostali poinformowani, ze w kaloryferach jest woda, ktorej nie spuszczono. Woda zamarzla I rozszczelnila kaloryfery, ktore zaczely zalewac potem Muzeum Czynu Niepodleglosciowego.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale