0 obserwujących
49 notek
109k odsłon
  199   0

Jeden Podpis i Stopa Bezrobocia spada o POŁOWĘ ! + JEDNA Tura Wyborów Gratis !

foto z nbportal pl
foto z nbportal pl

Do Rzeczy - Zacznę od innej sprawy, ale takiej która to sprawa jest sednem rzeczy jeśli chodzi o temat główny, który tutaj poruszyłem,  otóż: Jakiś czas temu PIS miał wprowadzić w życie to co sanowi Konstytucja RP a mianowicie:

Darmową opiekę lekarską czyli, że każdy obywatel naszego pięknego kraju jest / będzie ubezpieczony.

PIS jednak nie wprowadził tego prawa, przynajmniej wprost, znalazł jednak zarazem jego obejście w jakimś sensie, zapewne bojąc się, by nagle nie wzrosły koszty a zarazem nie zmalały przychody z opodatkowania prywatnej służby zdrowia, PIS nie wprowadził owego zamierzenia w życie, ale zastosował taki system, że idąc do przychodni czy szpitala podpisujesz oświadczenie, że przysługuje ci prawo do ubezpieczenia i jesteś traktowany jako osoba ubezpieczona, przynajmniej powinieneś bo bywa i tak, że nie wszędzie dobrze znają to prawo a ponadto lekarze prowadzący własne biznesy np okuliści wynajmujący pokoje i pracujący dla przychodni lekarskich często nie chcą obsługiwać takich osób mimo, że łamią prawo tym samym.

Ludzie nie ubezpieczeni, np drobni biznesmeni, którzy mają zaległości w ZUS widnieją w systemach na czerwono a tym samym i ich rodziny... itd itp

Wiele osób, by nie żebrać w przychodniach o swoje prawa udaje się więc do Urzędów Pracy i rejestruje tylko po to, by być ubezpieczonymi... Wystarczy wprowadzić zatem prawa Konstytucyjne w życie i bezrobocie spadnie o kilka procent jak zakładam znając życie.

Tak przy okazji, jak wielkim zdaje się bezprawiem fakt, że np ludzie płacący przez dziesięciolecia podatki, ZUS w Polsce, gdy powinie im się noga zostają na lodzie a raczej pod płotem przychodni czy szpitala...? Zwłaszcza, gdy prawa do opieki lekarskiej gwarantuje im Konstytucja ! Ergo, tymczasem obcokrajowiec pracujący jeden dzień lub od wczoraj czy dzisiaj prowadzący działalność gospodarczą w Polsce może on i jego rodzina leczyć się w POLSCE !

Chyba tutaj jest coś nie tak!

I jeszcze coś, jeśli ten temat - Powszechnego Ubezpieczenia - podchwyci któryś z kandydatów na Prezydenta RP to może zyskać sporo głosów i mogą to być głosy decydujące o tym czy najbliższe wybory rozstrzygną się już w pierwszej turze..!

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale