0 obserwujących
4 notki
569 odsłon
84 odsłony

Cena wolności

Wykop Skomentuj

1 maja 2019r. Obchodziliśmy piętnastolecie anschslussu Polski do Unii Europejskiej. Rocznica ta skłania do refleksji nad skutkami polskiego członkostwa w tej organizacji. Co dała nam Unia Europejska? 

 


Pogrobowy sukces Hitlera

Wybitny brytyjski historyk Paul Johnson określił Unię Europejską jako ostateczne pogrobowe zwycięstwo Adolfa Hitlera. Jego zdaniem Unia Europejska jest realizacją planów ekspansji niemieckiej sprzed I i II wojny światowej autorstwa cesarza Wilhelma II i kanclerza Adolfa Hitlera. Budowa IV Rzeszy Niemieckiej jednak wciąż nie została ukończona. Obecnie zmierzamy do kolejnego etapu ,,integracji europejskiej”. Cytując wypowiedź kanclerz Niemiec Angeli Merkel ,,"Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności"

                Mitteleuropa

 Koronnym argumentem zwolenników przynależności Polski do Unii Europejskiej jest udzielanie nam subwencji z bogatszych państw Zachodniej Europy. W narracji euroentuzjastów otrzymaliśmy od dobrych wujków z UE ponad 100 miliardów euro za darmo. Prawdziwy obraz sytuacji przedstawiają jednak słowa Günthera Oettingera, niemieckiego komisarza UE ds budżetu który mówi otwarcie, „że nie można zmniejszyć dotacji dla Polski, bo te pieniądze idą do niemieckich firm: Z ekonomicznego punktu widzenia Niemcy wcale nie są płatnikiem netto, a beneficjentem netto”.

 Warto zwrócić uwagę na jakie projekty przeznaczane są dotacje unijne. Chociażby w 2015r. miliard złotych zostało przyznane firmom Lidl i Kaufland na ekspansję gospodarczą w naszym regionie.

 Nie można również zapominać ,że Unia Europejska jedynie częściowo finansuje projekty infrastrukturalne w Polsce. Większość pieniędzy ok. 60% pochodzi z środków polskich. W dodatku dotacje unijne zachęcają do tworzenia projektów , które w innych okolicznościach nie były realizowane ze względu na ich nierentowność.

 W rzeczywistości Polska zapłaciła olbrzymią cenę za przystąpienie do Unii Europejskiej. Utraciliśmy możliwość suwerennego rozwoju gospodarczego stając się Hinterlandem Europy Zachodniej.

Polacy zaś zostali sprowadzeni do roli parobków i taniej siły roboczej. Praktycznie wszystkie środki produkcji w Polsce należą do kapitału zagranicznego. Stopień uzależnienia kapitałowego i politycznego między peryferyjnymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Niemcami ma charakter wręcz kolonialny. Cytując eksperta agencji Bloomberga Leonida Bershidskiego ,,... zachodnie inwestycje odgrywają tak dużą rolę w gospodarkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej, że ich przywódcy o nacjonalistycznym nastawieniu jawią się bardziej jako zarządcy kolonii, a nie prawdziwi partnerzy w wielkim projekcie integracyjnym''

 Według wykresu przedstawionego przez francuskiego ekonomistę Thomasa Pickette’go Polska otrzymuje z Unii Europejskiej środki wartości 2,7 %PKB zaś w stronę przeciwną w ramach dywidend i zysków z Polski transferowane jest 4,7% PKB.

  W obecnym systemie stworzonym przez Unię Europejską Polska została zredukowana do roli rolniczo- surowcowego zaplecza Niemiec. Polska gospodarka rozwija się w sposób zależny i pod obcymi markami. Nie tworzone są własne marki i produkty końcowe. Produkujemy półprodukty pod cudzymi brandami . Taki system gospodarczy powoduje ,że Polska jest jeszcze biedniejsza niż wykazują statystyki PKB. Jeśli Polski PKB per capita wynosił w 2018r. według MFW 31,9 PKB per capita Niemiec to już majątek na mieszkańca jedynie 14%..

    Przy obecnej strukturze własnościowej w Polskiej gospodarce mamy równe szanse dorównać zamożnością Europie Zachodniej co sprzątaczka na zarobki równe prezesowi korporacji.

             Katastrofa demograficzna

image

Kolejnym z argumentów za przynależnością Polski do UE jest swoboda pracy polskich obywateli w całej ,,Europie”.

W praktyce jest to swoboda drenowania Polski przez kraje zachodnie z najzdolniejszych ludzi co uniemożliwia rozwój gospodarczy Polski. Przynależność do Unii Europejskiej gwałtownie przyspieszyła proces starzenia się polskiego społeczeństwa. Według prognoz liczba ludności Polski zmniejszy się do roku 2035 do 35 milionów jednocześnie gwałtownie wzrośnie liczba emerytów. Taka struktura demograficzna uniemożliwi rozwój gospodarczy Polski. Warto przytoczyć raport ONZ według którego do 2100r. liczba ludności Polski spadnie do 21 milionów. Według Bartłomieja Radziejewskiego eksperta ,, Nowej Konfederacji’’ taka sytuacji demograficzna sprawi ,że przetrwanie państwa polskiego w newralgicznym punkcie niziny europejskiej będzie praktycznie niemożliwe.

       Niepodległość

 Polska w swojej historii trzykrotnie traciła podmiotowy byt państwowy. Po raz ostatni 1 maja 2004 r. Wbrew kłamstwom powtarzanym przez polskich polityków Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej nie jest już niepodległym państwem. Albowiem nigdy w historii świata część większej całości politycznej nie była niepodległa. Jeżeli Polska jest niepodległym państwem to jakim prawem Komisja Europejska zakazała nam wycinki lasu w Puszczy Białowieskiej ? Jakim prawem prowadzi procedurę ,, sprawdzania praworządności” w podobno niepodległym kraju? Dlaczego Trybunał Sprawiedliwości UE ma prawo oceniania polskich ustaw?

                 Polexit

 Zwolennicy Unii Europejskiej często używają straszaka rosyjskiego. Któż nie słyszał hasła ,,Jak nie Bruksela to Władywostok”. Bronić Polski przed Rosją zamieniając ją w kolonie niemiecką to jak popełnić samobójstwo ze strachu przed śmiercią jak słusznie ujął to Stanisław Michalkiewicz.

 Prawidłowym pytaniem na piętnastolecie obecności Polski w UE jest nie co dała nam UE lecz co nam zabrała. 

Biali murzyni sprzedali swoją niepodległość i możliwość samodzielnego rozwoju gospodarczego w zamian za ,,paciorki „ zwane dotacjami”.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka