Blog
dobrezycie
Wojtek
31 obserwujących 4880 notek 1737117 odsłon
Wojtek, 5 grudnia 2017 r.

Długo oczekiwana rekonstrukcja rządu...

133 6 0 A A A

Od dwóch lat nabiera tempa temat rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. Problem polega na tym, że jest to rząd uformowany z umocowania społecznego. To działacze Prawa i Sprawiedliwości w porozumieniu z Jarosławem Gowinem oraz Zbigniewem Ziobro utworzyli wspólnie blok polityczny w celu przeciwstawienia się koalicji PO-PSL.

image

http://cdn28.se.smcloud.net/t/photos/t/136616/wybory-2011-donald-tusk-radoslaw_22553047.jpg

Podstawą polityczną tego bloku był program ustaw zmieniających wadliwe w ocenie społeczeństwa normy systemu prawa. Deklaracja gotowości wprowadzenia w życie tych propozycji była również gwarantowana wskazaniem kandydata na premiera, z którym wyborcy mogli rozmawiać wprost o problemach dręczących społeczeństwo.

W czasie kilkumiesięcznej kampanii wyborczej sporządzono też raport oczekiwań społeczeństwa, w którym nie tylko wpisano zgłaszane problemy, ale też dokonano analizy, na jak wielkim obszarze dany problem ma istotne znaczenie.

Warto pamiętać, że był to okres zaciętej rywalizacji pomiędzy koalicją PO-PSL oraz opozycją rządową - partią Prawo i Sprawiedliwość - którą to partię wręcz rugowano z życia politycznego. Kampania wyborcza była nierówna, bowiem po stronie koalicji PO-PSL stały niemałe pieniądze, media oraz ogromny lęk beneficjentów przed utratą władzy. Zdarzało się, że i organa porządkowe stawiały przeróżne trudności opóźniając przejazd zespołu uczestniczącego w tej kampanii wyborczej.

Myślę, że jeszcze pamiętamy cały sztab autokarów z tekturowym prezydentem "gajowym" docierającym w najróżniejsze zakątki kraju w tym samym czasie, chociaż sam prezydent nie uczestniczył nazbyt aktywnie w zbieraniu głosów poparcia.

Problemów było sporo. Trudnym do rozwiązania był problem sześciolatków na siłę umieszczanych w szkołach podstawowych, wprowadzono zmianę wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę mimo, że społeczeństwo zebrało stosowne poparcie za rozpisaniem referendum w sprawie... Niestety, prezydent b. Komorowski był głuchy na zgłaszane protesty społeczne.

Nie były to jedyne problemy. To właśnie wtedy upadały polskie przedsiębiorstwa w wyniku zaległości płatniczych za prace wykonane na zamówienie "państwowe" w związku z budową autostrad w Polsce czy też z uwagi na wybudowane stadiony "olimpijskie" - porzucone po zakończeniu mistrzostw, pełne wad w realizacji tej inwestycji...

No i kolejne problemy, długo utrzymywane w tajemnicy przed społeczeństwem, z których powstały takie afery, jak Amber Gold czy też mafijne powiązania przy wydzieraniu od społeczeństwa nieruchomości pod pretekstem "zwrotu majątku przejętego na podstawie dekretu Bieruta"...


Nic dziwnego, że w atmosferze skandali, relikty ówczesnej koalicji PO-PSL od dwóch lat zabiegają o "rekonstrukcję" rządu Beaty Szydło. W ich ocenie urząd premiera powinna objąć pani Lubnauer a marszałkiem sejmu i senatu powinien zostać sam Grzegorz Schetyna, który już kiedyś miał możliwość objęcia urzędu p.o. prezydenta państwa...

Tak oceniam systematycznie pojawiające się w polskojęzycznych mediach sensacje na temat rekonstrukcji polskiego rządu Beaty Szydło.

Opublikowano: 05.12.2017 17:09.
Autor: Wojtek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

O mnie świadczą moje słowa...


Ogółem odsłon w 2018 roku: monitoring pozycji
.
. Darmowe narzędzie do tłumaczeń stron internetowych
FreeWebsiteTranslation.com
.
Geo Visitors Map 1 tracker

1 I - 31 XII 2018 - monitoring pozycji

Średnia liczba odsłon (miesięcznie)
w 2018 r. - monitoring pozycji.

w 2017 r. - 7 340
w 2016 r. - 14 480
w 2015 r. - 10 760
w 2014 r. - 16 620
w 2013 r. - 17 160

.free counters

.Mój fotoblog :
Wrocław, 'spacer'


Zobacz moje fotografie :


1
tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Już sam tytuł mówi nieprawdę. Na początku lat 90. XX w. funkcjonowała w Polsce sieć stacji...
  • @r306...
  • @r306 ----------------------------------------------------------------------------...

Tematy w dziale Polityka