31 obserwujących
5059 notek
1807k odsłon
132 odsłony

Więcej autonomii dla nauczycieli

Wykop Skomentuj3

Nauczyciele uzyskają większą autonomię. Będą mogli tworzyć zespoły nauczycielskie i w ten sposób korzystać z prawa do kształcenia w systemie pozaszkolnym, potocznie też nazywanym edukacją domową. Edukacja ta jest systemem zdobywania wiedzy bez konieczności uczęszczania do szkoły.

Uczeń pracuje samodzielnie pod opieką rodziców. To rodzice realizują program nauczania i mogą robić to samodzielnie albo z pomocą specjalistów. Ponieważ wiąże się to z odpłatnością za pracę nauczyciela, warto rozważyć koncepcję bonu edukacyjnego realizowanego przez zespół nauczycielski działający na zamówienie rodziców.

Tu program edukacyjny można realizować indywidualnie. Wystarczy, że rodzice zainteresowani takim kształceniem zgłoszą się do szkoły na terenie województwa, w którym mieszka uczeń i na podstawie pozytywnej decyzji dyrektora takiej szkoły realizacja programu następuje już bezpośrednio przez rodziców.

Duża autonomia nauczycieli pozwoli na wygospodarowanie potencjału gotowego uczestniczyć w realizacji poszczególnych zadań tego kształcenia.

Uczeń raz w roku uczestniczy w egzaminach, na podstawie których zespół egzaminujący oceni zakres opanowania materiału.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo