elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
7 obserwujących
445 notek
105k odsłon
168 odsłon

Feminizm a emancypacja

Wykop Skomentuj4

Niedawno zauważyłem taką absurdalną "herezję" na temat feminizmu, że uznałem za konieczne przypomnieć, że feminizm stworzył idee emancypacji i ruch sufrażystek. Dla kogoś, kto lubi proste tak tak i nie nie, dobrze jest widzieć feminizm jako program emancypacji kobiet: nowe prawa, np. prawo do studiowania, prawo do posiadania prawa jazdy, prawa wyborcze, prawa do emerytury. Jakiś głupiec na forum stwierdził, że feministki popierają islamistów i dyskutanci jakby nigdy nic przeszli do porządku dziennego nad tym absurdem.

A przecież wszyscy wiedzą, że w krajach muzułmańskich kobieta jest niewolnicą. Tak samo jest w gettach islamistów europejskich. Kobiety są niewolnicami islamistów w cywilizowanych krajach, np. we Francji. Czy można sobie wyobrazić większą obelgę dla feministki, niż zarzut, że popiera ona islamistów - popiera fanatyków zniewalających kobiety pod ich nosem ?! Nie można. Żadna feministka nigdy nie poprze islamistów i zawsze będzie popierać ruchy emancypacyjne kobiet (muzułmańskich). Kto wskazuje jakąś feministkę i mówi, że popiera ona islamistów, ten jest podłym oszczercą w typie trolla.

Babsztyl, który popiera islamistów, nie ma prawa nazywać się "feministką". Jest to taka sama obraza feministek, jak ta, opisana powyżej. Takiego babsztyla feministki powinny pobić za tę obelgę.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo