PAP
PAP
Eternity Eternity
237
BLOG

Nie żyje socjolog prof. Jadwiga Staniszkis

Eternity Eternity Socjologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 25

Nie żyje socjolog prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zasługi dla Polski są nieocenione napisal w salon24, autor: ja

Prof. Staniszkis o działaniach Kaczyńskiego: To jest destrukcja po śmierci brata

image

– Jeżeli dożyję, to będą bardzo aktywnie przeciwko PiS-owi występowała i przeciwko Dudzie. Wiem, jak bardzo go lansowałam przeciwko Komorowskiemu i teraz gorzko żałuję – mówiła w programie „Kropka nad i” prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Jadwiga Staniszkis stwierdziła odnosząc się do Prawa i Sprawiedliwości, że „powtarzają się pewne elementy, które były fundamentem bolszewizmu”. – Z jednej strony, tylko ich cytując, jak oni mówią, że wolność dotyczy sfery tylko prywatnej, a nie publicznej albo kiedy mówią, że dobro i zło to są pojęcia, które można wypełniać różną treścią, albo mówią, że należy dokonać przemiany społeczeństwa, wydobyć coś więcej, to tak właśnie w tym dyskursie bolszewickim było. To jest szokujące, bo nie wiem, skąd to się u nich wzięło – mówiła.

image

Jak dodała, „w gospodarce mają dobre efekty i mają paru dobrych ministrów”. – Minister rolnictwa, Ardanowski, jest świetny. Ja go wspierałam, kiedy był w poprzednim rządzie PiS-owski. To jest niepotrzebne. Tak demoralizuje, straszy. Widać zresztą wśród tych PiS-iaków jak oni ostrożnie występują, jak się boją. To jest dla mnie żenujące – stwierdziła.

image

Prof. Staniszkis mówiła także o prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Zaznaczyła, że „zna go długo, ale słabo, jak większość ludzi”. – Obserwuję go od bardzo wielu lat. To jest jednak taka destrukcja po śmierci brata. Zostawić po prostu wszędzie taką pustynię i brak zaufania absolutnie do ludzi. To jest dla mnie trudne do zrozumienia – oceniła.

Według Staniszkis, prezydent Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, jak skończy kadencję. – To mówienie, że będzie kandydował w drugiej kadencji, to jest mechanizm kontroli, żeby w ciągu tych ostatnich dwóch lat się nie zbuntował przeciwko PiS-owi, więc wabi się go tą przyszłą kadencją. Nie rozumiem absolutnie ludzi, którzy spokojnie na to patrzą – stwierdziła.

image

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prof-jadwiga-staniszkis-nie-zyje,nId,7452829#crp_state=1

https://wyborcza.pl/7,75398,30889383,zmarla-socjolozka-prof-jadwiga-staniszkis-miala-81-lat.html

https://forsal.pl/kraj/aktualnosci/artykuly/9488003,prof-jadwiga-staniszkis-nie-zyje-wybitna-socjolog-miala-81-lat.html

Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo