Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, Fot. PAP/Rafał Guz
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, Fot. PAP/Rafał Guz

Sienkiewicz broni prokurator Wrzosek i nie tylko. "Powinna dostać order Orła Białego"

Redakcja Redakcja Śledztwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
O prokurator Ewie Wrzosek jest głośno w ostatnich dnia. Wszystko za sprawą ustaleń dziennikarzy, że mogła ona przygotowywać wnioski poza prokuraturą. Wątpliwe działania broni jednak minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, mówiąc, że powinna dostać order Orła Białego.

Czarne chmury nad Ewą Wrzosek 

W marcu portal Wirtualna Polska napisał, że podczas składania w ubiegłym roku przez prokurator Ewę Wrzosek wniosków do sądów okręgowych, mających na celu zablokowanie działań rządu PiS zmierzających do zmian w statutach mediów publicznych, doszło do nieprawidłowości - wnioski mogły bowiem powstać poza prokuraturą. Prawdopodobnie napisano je w międzynarodowej kancelarii Clifford Chance, w której zatrudniona jest mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram, prywatnie znajoma Ewy Wrzosek. Stamtąd prokurator udała się z pismami do najbliższego budynku poczty. 

Przedwczoraj w Salon24.pl pisaliśmy o kolejnych krokach Prokuratury Krajowej w tej sprawie.


W piątek z kolei Prokuratura Krajowa poinformowała, że w siedzibie Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów zabezpieczono urządzenia elektroniczne. Do sprawy odniosła się Ewa Wrzosek. "Jak (w) thrillerze prawniczym klasy B - aresztowań ciąg dalszy. Służbowy komputer i drukarka. Przy zatrzymaniu nie stawiały oporu” – napisała na X.

Sienkiewiczowa opatrzność 

Wydaje się, że Ewa Wrzosek może jednak liczyć na wsparcie polityków rządzących, nawet, gdy jej działania nie są do końca zrozumiałe. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz uważa, że prokurator Wrzosek wykazała się niezwykłą odwagą i powinna za to otrzymać order Orła Białego.

– Dzięki odwadze prokurator Wrzosek w czasie kiedy działał jeszcze PiS, powstrzymano zabezpieczenie mediów publicznych pod władzą PiS-u na zawsze. Pani prokurator Wrzosek w moim przekonaniu nie powinna mieć przeszukań, tylko powinna i jestem pewny, że to się kiedyś stanie, dostać (order – red.) Orła Białego. I jestem przekonany że taki dzień nadejdzie – powiedział Sienkiewicz w TVP Info. 

 

- Wirtualna Polska nie jest prokuraturą, więc poczekajmy jeszcze. Ten pion prokuratury nie jest jeszcze zmieniony. (…) Trudno mi uwierzyć w czyste intencje tych ludzi - ocenił minister kultury. 

MP

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo