DziubekWrocław DziubekWrocław
67
BLOG

Akcje, które polecam [1]

DziubekWrocław DziubekWrocław Rozmaitości Obserwuj notkę 0

1. PAJACYK.pl

PAJACYK.pl

Inicjatywa internetowa Polskiej Akcji Humanitarnej: "Stworzyliśmy stronę www.pajacyk.pl, aby zbierać pieniądze na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach...". Po wejściu na stronę, należy kliknąć w brzuszek Pajacyka - dzięki każdemu kliknięciu firmy, reklamujące się poprzez zamieszczenie tam swoich bannerów, dokonują wpłaty na konto akcji. Klikać można raz dziennie, toteż wskazane jest systematyczne (najlepiej: codzienne) odwiedzanie witryny przez jak największą liczbę internautów (im więcej kliknięć, tym więcej pieniędzy na dożywianie dzieci w polskich szkołach). Wspieranie akcji nie kosztuje absolutnie nic klikającego - internauta, wspomagający Pajacyka, poświęca jedynie kilka sekund na dokonanie kliknięcia. Od 2001 roku Pajacyk uzyskał 8144768,70 zł, dzięki czemu możliwe było zakupienie obiadów dla 3257885 dzieci. Szczegółowe informacje na stronie Pajacyka.

Inne akcje, działające na takich samych zasadach:

 

Akcje międzynarodowe, niewymagające żadnych nakładów pieniężnych, również oparte jedynie na klikaniu:

Help feed the world's hungry!

Help keep a child healthy!

Help give free books to children!

Help fund free mammograms!

 

2. "Nie bierz foliówki w sklepie" - Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza

Nie bierz folii w sklepie

"Kolejny raz wznawiamy akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Zebraliśmy już około dziewięćdziesięciu tysięcy ważnych podpisów, a na skompletowanie brakującej reszty mamy czas do 2 czerwca 2009 roku". Celem akcji jest zbieranie podpisów pod projektem ustawy w sprawie ograniczenia dystrybucji jednorazowych torebek foliowych. Listę do zbierania podpisów można ściągnąć z tej strony. Więcej informacji TUTAJ.

Torebki foliowe to w Polsce wręcz plaga. Wytwarzane z pochodnych ropy naftowej, rozkładają się przez całe wieki. Ich użytkowanie trwa zazwyczaj krótko - służą jedynie do transportowania zakupów, potem zaś lądują śmietnikach. I same stają się śmieciami. Nie dopuśćmy do zalewu naszego kraju przez masę nie-biodegradowalnych śmieci! 

 

3. Pomoc dla "Tygodnika Powszechnego"

Pomóż "Tygodnikowi Powszechnemu"

Kryzys finansowy postawił pod znakiem zapytania dalsze istnienie "Tygodnika Powszechnego". Stąd apel redaktora naczelnego czasopisma - ks. Adama Bonieckiego - o wsparcie. Wyczerpujące informacje, jak można wspomóc "TP", znajdują się na tej stronie.

"Tygodnik Powszechny" to pismo o chlubnej tradycji. Założony w 1945 r. przez ks. kardynała Adama St. Sapiehę; jego długoletnim red. naczelnym był Jerzy Turowicz. "Tygodnik..." odegrał znaczącą rolę w walce z totalitarnym systemem komunistyczny w Polsce, wsławił się m.in. odmową zamieszczenia na swoich łamach nekrologu J. Stalina w 1953 r. W "TP" publikował także Karol Wojtyła - jako biskup, kardynał, a wreszcie jako papież Jan Paweł II. Swoje teksty do "Tygodnika Powszechnego" piszą / pisali także: Stefan Kisielewski, Leopold Tyrmand, Paweł Jasienica, Stanisław Stomma, Józefa Hennelowa, Stanisław Lem, Jan Klata i in.

Uważam, że wspierać "Tygodnik..." można (należy) bez względu na poglądy religijne, jego znaczenie w najnowszej historii Polski i krzewieniu kultury jest bowiem bezsprzeczne. Tym bardziej że "TP" to obecnie jedno z niewielu katolickich czasopism, będących przeciwwagą dla ultraprawicowych, narodowo-katolickich periodyków i mass-mediów...

 

CDN.!

chrześcijanin † rzymski katolik wolnościowiec, liberał klasyczny (nie lewicowy), libertarianin (prawe skrzydło), minarchista, zafascynowany konserwatyzmem wolnościowym za sprawą Nicolása Gómeza Dávili wyznawca zasady (której oczywiście nie da się określić na poziomie definicji, lecz na konkretnych przykładach - jak najbardziej), że wolność danej osoby kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innej - i to powinno być jedyne ograniczenie wolności patriota, antykomunista, antynazista, antysocjalista, antyfaszysta     Publikuję również na: www.radiownet.pl/republikanie/dziubkito       „[…] jeśli człowiek nie ma się na baczności, ludzie zmuszą go do robienia tego, czego chcą, albo – jeśli jest uparty – do robienia czegoś wręcz odwrotnego, po prostu im na złość” [Ken Kesey (1935––2001): „Lot nad kukułczym gniazdem” (1962 r.)]   „Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania” [Bolesław Prus (1847––1912)]   „Jeżeli jednostka obrabuje inną jednostkę, nazywa się to «rabunkiem». Jeśli czyni to grupa – «sprawiedliwością społeczną»” „Ten, kto domaga się równości, kończy, żądając, aby karać utalentowanych” [Nicolás Gómez Dávila (1913––1994)]   „Socjalizm to nowa forma niewolnictwa” [Alexis de Tocqueville (1805––1859)]   „Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu. Nie może być kompromisu w dziedzinie zasad podstawowych ani spraw fundamentalnych. Cóż moglibyście uznać za kompromis między życiem a śmiercią?” [Ayn Rand (1905––1982)]   „My, którzy umiemy mówić, musimy być głosem dla tych, którzy mówić nie potrafią” [Sługa Boży ks. abp Óscar Arnulfo Romero y Galdámez (1917––1980)]     Popieram i polecam:  

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości