18 obserwujących
303 notki
213k odsłon
  301   0

Rada Europy o przymusie szczepień

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło sprawozdanie 27 stycznia 2021 roku, które wyraźnie stwierdza, że szczepienia NIE powinny być obowiązkowe w UE, osoby odmawiające nie powinny być dyskryminowane, a świadectwo szczepień nie powinno być używane, jako paszport.


Jak wynika, ze sprawozdania Zgromadzenie Parlamentarne jest zdecydowanym zwolennikiem szczepień, a także zdecydowano się zwalczać „dezinformację i wahania” dotyczące szczepionek na Covid-19 „za pomocą skutecznych środków”.

W raporcie „Szczepionki Covid-19: względy etyczne, prawne i praktyczne” (Rezolucja 2361), sekcja 7.3 stwierdza się, że państwa członkowskie i UE są zachęcane do działania w celu zapewnienia wysokiej akceptacji szczepionek.


Ale jednocześnie stwierdzono:


7.3.1. Dopilnować, aby obywatele byli informowani, że szczepienia NIE są obowiązkowe i że nikt nie jest naciskany politycznie, społecznie lub w inny sposób, aby się zaszczepić, jeśli nie chce;7.3.2. Dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub nie chce zostać zaszczepiony;7.3.3. Podjąć skuteczne wczesne działania w celu przeciwdziałania dezinformacji, dezinformacji i wahaniom w związku ze szczepionkami Covid-19;


7.3.4. Rozpowszechniać przejrzyste informacje o bezpieczeństwie i potencjalnych skutkach ubocznych szczepionek oraz współpracować z platformami mediów społecznościowych i regulować je, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się dezinformacji;


7.3.5. Jasno informować o treści umów z producentami szczepionek i udostępniać je publicznie do badań parlamentarnych i publicznych;


W sekcji 7.4 Wezwano również do jak najszybszego opracowania szczepionek dla dzieci, biorąc pod uwagę wszystkie obawy dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności. Na pierwszym miejscu musi być dobro dzieci i być zgodne z prawami dziecka określonymi przez ONZ. Należy poważnie wziąć pod uwagę życzenia samych dzieci.


7.5.2. Ma również ogromne znaczenie: „Używaj świadectw szczepień wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem: monitorowanie skuteczności szczepionek, potencjalnych skutków ubocznych i działań niepożądanych”. Innymi słowy: świadectwa szczepień NIE mogą być używane, jako paszport lub bilet wstępu.


W punkcie 8 stwierdza się, że w trosce o demokrację parlamenty narodowe muszą zachować swoją funkcję przedstawicieli (ludzi), prawodawców i organów nadzorczych w przypadku pandemii. W związku z tym Zgromadzenie Parlamentarne wzywa parlamenty do wykonywania tych uprawnień, zgodnie z ustaleniami, w tym w celu opracowania, przydzielenia i dystrybucji szczepionek Covid-19.

Co z tego wynika?

Szczepienie na COVID – 19 nie może być przymusem. Stosowanie represji i zastraszania jest niezgodne z prawem. Brak jest podstaw do wprowadzenia szumnie zapowiadanych paszportów COVIDOWYCH, czy zapowiadanej segregacji sanitarnej, jaką zapowiada Niedzielski.

Każdy niezaszczepiony posiada te same prawa a jego dyskryminacja, jest przestępstwem.

Ponadto produkty chemiczne o nazwie szczepionka to zwykły eksperyment medyczny, na jaki zgodnie z art. 39 Konstytucji RP musisz wyrazić zgodę. 


Z informacji od zaszczepionych wiem, że podpisują zgodę na przyjęcie tej szczepionki. Dobrowolnie.

A co jeśli takiej zgody się nie podpisze? Ubezwłasnowolnią nas i podpiszą za nas?https://www.facebook.com/lega.artis/posts/1156405654818828/
„Nie wyobrażam sobie przymusu szczepień i jako prezydent nigdy nie wyrażę na taki przymus zgody” – to jedno z najważniejszych oświadczeń prezydenta RP Andrzeja Dudy w ostatniej kampanii wyborczej.Przymusowi szczepień jest też przeciwna znana w Polsce kurator oświaty Barbara Nowak:


"Jestem wolnościowcem, nauczycielem, który bardzo marzył o wolnej Polsce. Rozpoczęłam pracę w szkole w stanie wojennym, w 1982 r. Uważam, że w interesie bezpieczeństwa w szkole nauczyciele powinni się zaszczepić, ale jestem przeciwna przymusom”


Kategorycznie sprzeciwia się też obowiązkowi szczepień uczniów. Uważa, że decyzja o tym powinna należeć wyłącznie do rodziców. 

Skrytykowała także pomysł, by akcje szczepień uczniów prowadzić na terenie szkół. 


"Absolutnie się z tym nie zgadzam. Mam obawy, że wcielenie takiego pomysłu w życie doprowadzi do wojny polsko-polskiej, a nie chcę, by taka przetoczyła się przez szkołę. - Szkoła potrzebuje spokoju."


https://krakow.tvp.pl/55201257/barbara-nowak-jestem-przeciwna-przymusowi-szczepienia-nauczycieli


A to nowy RPO:

Jestem bardzo sceptyczny wobec koncepcji obowiązkowych szczepień - powiedział w Polsat News nowy Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek. Według niego, w parlamencie powinna się odbyć debata na temat szczepień.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-26/rzecznik-praw-obywatelskich-marcin-wiacek-w-gosciu-wydarzen-ogladaj-od-1915/


A to apel lekarzy naukowców i lekarzy do prezydenta i rządu RP:


"Środowisko naukowców i lekarzy, jakie reprezentują osoby podpisane pod tym apelem, pragnie wyrazić zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów. Apelujemy do Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną."


http://www.apelnaukowcowilekarzy.pl/


Jak dotąd rząd nie słucha Rady Medycznej w sprawie szczepień:


"PiS jest przeciwny obowiązkowi. Tomasz Latos, z zawodu lekarz, poseł PiS i przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, przyznaje, że „nie jest zwolennikiem przymusu, ale edukacji i przekonywania". – Owszem, Rada Medyczna takie rekomendacje wydała, ale ja nie słyszałem zapowiedzi rządu, że je przyjmie – dodaje poseł Latos i podkreśla, że „nie jest pewny, czy obowiązek przyniósłby lepszy efekt". Bo Polacy, którzy nie chcą się szczepić, znaleźliby furtkę, by tego nie robić."


https://www.rp.pl/Covid-19/308169939-Rzad-nie-slucha-Rady-Medycznej-w-sprawie-szczepien.htmlMoże więc rozsądek zwycięży i obronimy się przed terrorem medycznym super ekspertów z Rady Medycznej.


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale