E.B E.B
580
BLOG

Próba zmiany Traktatu Unii Europejskiej

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 128

Wybory w Polsce przesłoniły bardzo ważne przygotowania do zmiany Traktatu Unii. Mówi o tym Jacek Saryusz- Wolski.

Link podała @Gini, która trzyma rękę na pulsie ważnych wydarzeń. Dzięki @Gini :)

Parlament Europejski ma uruchomić procedurę zmiany Traktatu Unii Europejskiej. Raport przygotowany i firmowany przez liberałów, zielonych, socjalistów i ludowców ma być głosowany w Komisji Konstytucyjnej 25 pażdziernika br. Miał być głosowany 12 października, ale w związku z wyborami w Polsce został przesunięty. Głosowanie w PE odbędzie sie w listopadzie.

Raport wprowadza zmiany w Traktacie w 267 miejscach , w 100 artykułach, które kompetencje państw członkowskich oddają Unii, w obszarach takich jak środowisko, klimat, polityka zagraniczna, zdrowie,  bezpieczeństwo, obrona granic, edukacja, przemysł, transport, eliminując prawie wszędzie veto. Głosowanie ma odbywać się większością kwalifikowaną.

Wprowadza elementy kulturowej rewolucji, pojęcie gender, odwołuje się do Manifestu Spinellego. 

Państwa narodowe stają się landami, kierowanymi przez państwa silniejsze, stosującymi logikę siły i przymusu, sankcji finansowych.

Unia ma stać się super państwem, a w przyszłości wejść w sojusz z Rosją, w myśl koncepcji geopolitycznej:Europa od Lizbony do Władywostoku,  co ma  wypchnąć z Europy Stany Zjednoczone. 

W Parlamencie jest większość do przegłosowania tych zmian. 

Opozycja nasza już poparła Raport głosami swoich przedstawicieli.

Jedynym ratunkiem dla nas jest wygranie PiSu i poparcie jego działań przeciw przyjęciu nowego Traktatu.


Przymusowa relokacja już praktycznie została przyjęta mimo sprzeciwu Polski i Węgier. Może nas przed tym uratować tylko udział w referendum i wyrażenie naszej niezgody.


Nasze wybory mają rangę nie tylko krajową, ale europejską a nawet globalną. 

Od Polaków zależy bardzo wiele.


Posłuchajcie, bo ja spieszę się, żeby to jeszcze przed ciszą wyborczą opublikować.
E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka