E.B E.B
439
BLOG

Po wyborach - na gorąco słów kilka

E.B E.B Polityka Obserwuj notkę 32

Na razie mamy do czynienia z wynikami sondażowymi, ale one już mówią o pewnej tendencji.

Wg obliczeń dokonanych w TV Republika, gdyby te wyniki przełożyć na wybory parlamentarne, to koalicja PiSu i Konfederacji miałaby większość parlamentarną i mogłaby  stworzyć rząd.

I to jest kierunek polityczny dla obu partii, jeśli zależy im na Polsce. Biało-Czerwony front, o którym mówił dzisiaj Jarosław Kaczyński, poszerzony o inne zgrupowania na prawicy,  byłby nie do pokonania przez zwolenników Tuska. A jedność zawsze dawała plusy dodatkowe.


Jeśli przywódcy Polski konserwatywnej będą  mądrzy, to zwycięstwo jest w zasięgu ręki. Życzę im tej mądrości i pokory wobec wyzwań i społeczeństwa, które oczekuje, że prywatne ambicje partyjne nie przesłonią im interesu państwa i znajdą wspólną płaszczyznę porozumienia.


Pierwszym sprawdzianem dojrzałości naszych elit politycznych będą wybory prezydenckie i wspólny kandydat prawej strony, który ma szansę wygrać w pierwszej turze. 

Oczekuję tej mądrości od przywódców PiSu i Konfederacji. Jeśli zmarnujecie szansę, która się wyłania, to historia Wam tego nie daruje i Polacy też.


No i zaczyna się na naszych oczach konsumpcja przystawek przez Donalda Tuska. I powiem mściwie, dobrze im tak :).


W Europie też wahadło zaczyna się przechylać na prawą stronę. I oby tak dalej.
E.B
O mnie E.B

Konstytucja RP  Art.14 Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu. Mam na imię Ewa. Na moim blogu można zamieszczać opinie niekoniecznie zgodne z moimi, pod warunkiem zachowania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Oczywiście mam swoje poglądy, ale blogowanie dla mnie, to swobodna wymiana myśli, możliwość dyskusji, formowanie swoich poglądów w zderzeniu z poglądami innych. Wolność nie tylko "krzyżami się mierzy"......

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka