0 obserwujących
8 notek
13k odsłon
  1194   0

A może sięgnąć do metod niekonwencjonalnych?

Wiem, że tym tekstem narażę się wszelkiej maści racjonalistom i polit-poprawnym wykształciuchom, ale nie dbam o to, uważam, że każda droga jest dobra, jeżeli prowadzi do poznania prawdy. Chciałbym - krótko mówiąc - w sytuacji odmowy przeprowadzenia ekshumacji zaproponować zainteresowanym skorzystanie z pomocy jasnowidza, w celu ustalenia przynajmniej miejsca położenia zwłok osób zmarłych wskutek katastrofy lub zamachu w Smoleńsku, a niekiedy jest również możliwe poznanie tą drogą okoliczności towarzyszących śmierci osoby poszukiwanej. Przed takim rozpoznaniem nie uchronią żadne policje ani służby "jawne, tajne i dwupłciowe".

Można w to wierzyć lub nie i nie chciałbym czynić przedmiotem tej notki samego mechanizmu jasnowidzenia, który w chwili obecnej leży poza granicami nauki i w ogóle ludzkiego poznania. To jednak nie jest jakaś "wiara w duchy", jak chętnie zakwalifikowaliby ten temat zwolennicy kartezjańskiego poglądu na rzeczywistość. Wiadomo, że nieoficjalnie Policja (niegdyś również Milicja), i to chyba nie tylko w Polsce, często korzysta w trudnych przypadkach z usług jasnowidzów, tylko nie ma o tym śladu w oficjalnych komunikatach. Najbardziej znany obecnie polski jasnowidz, Krzysztof Jackowski z Człuchowa, posiada ok. 400 (czterysta!) pisemnych zaświadczeń od Policji z terenu całego kraju na temat trafnego wskazania miejsca położenia zwłok osób zaginionych lub zamordowanych, a samych tego rodzaju przypadków ma na koncie znacznie więcej - ok. 600. Może sami by tych zaświadczeń nie wydali, ale w każdym przypadku on o to prosi, aby mu nikt nie zarzucił jakiejś szarlatanerii.

Zdaję sobie sprawę, że każdy jasnowidz będzie się bał podjąć (przynajmniej oficjalnie) tego rodzaju  próbę, z obawy o własne życie, dlatego działania tego rodzaju musiałyby mieć charakter dyskretny. Niestety, dowody zdobyte tą drogą nie mają wartości procesowej - ale może przynajmniej potwierdzą lub zaprzeczą takim czy innym hipotezom, a tym samym wskażą kierunek dalszych poszukiwań?  A może ktoś z bliskich ofiar już takie działania  podjął?
 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale