Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
225 notek
129k odsłon
  617   0

Pan Właściwy, kiedy możemy być pewne, że to on?


Dla każdej z nas kto inny jest tym właściwym...dla każdej z nas oznacza to coś innego. Nasze poszukiwania idealnego partnera odbywa się inaczej, indywidualnie. Różnimy się od siebie, to normalne, więc to całkowicie naturalne, że szukamy innych cech w mężczyznach.

Gdy więc spotykamy na swojej drodze mężczyznę, który zwraca na siebie naszą uwagę, zadajemy sobie pytanie " Czy on jest Panem Właściwym?" Jak się o tym przekonać? Ale najpierw musimy sobie zadać pytanie " Co jest dla nas ważne?" Każda z nas pragnie czegoś innego, część z nas pragnie intymnej więzi z partnerem, w którą będzie mogła zanurkować, inne potrzebują kogoś, kto da im dużo swobody w samorozwoju. Takie cechy jak wygląd zewnętrzny, typ czlowieka czy zawód schodzi na dalszy plan. Właściwości typologiczne są tu mniej ważne niż osobiste i indywidualne wartosci i oczekiwania.

Większość z nas, gdy musimy podjąć decyzje dotyczące dalszego przebiegu naszej relacji zadaje sobie pytanie" Skąd mamy wiedzieć, ze to on?" Istnieją pewne oznaki, które bez znaczenia na etap naszej znajomości sugerują, czy nasz partner jest mężczyzną , z którym możemy być na dobre i na złe lub nie.

Gdy w jego obecności czujemy się swobodnie, nie musząc się wciąż kontrolować i udawać, by zapunktować, Gdy możemy być naturalne i autentyczne, gdzie on akceptuje nasze niedoskonałości i dziwactwa, a takze słabości uznając je za miłe może to już dobrze rokować tej relacji.

Istnieje powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają, ale to wspólne zainteresowania, jak i wspólne wartości i zapatrywanie się na życie łączą się ze sobą. Gdy nadajemy na tych samych falach co partner, mamy olbrzymią szansę na to, ze zbudujemy udany związek.

Gdy mamy wrażenie, że możemy mu zaufać i porozmawiać z nim otwarcie i szczerze na każdy temat. Również gdy ma do nas zaufanie, gdy spędzamy czas z innymi ludźmi podczas jego nieobecności. To zaufanie jest podstawą dobrej relacji. Oczywiście by takim nas obdarzył musimy go o tym przekonać, zwłaszcza gdy miał zle doświadczenia w przeszłości.

Gdy czujemy się przy nim bezpieczne i jest w stosunku do nas lojalny.

A przede wszystkim rozmawia z nami nie uciekając na boki wzrokiem, tylko patrzy nam w oczy, traktując nas z szacunkiem zwlaszcza podczas dyskusji. Potrafiąc zaakceptować nasze poglądy i jest skłonny do kompromisu.

Te wszystkie rzeczy są wskazówkami, że to facet dla nas.

Zapytacie jak to stwierdzić gdy znamy się tylko wirtualnie? No cóż nawet wtedy można zauważyć pierwsze oznaki czy nasz partner jest odpowiedni dla nas. Na nasze wątpliwości nie ma wpływu ani rodzaj relacji , ani jej staż, mogą się one pojawić w każdej chwili, w każdym związku. Choć z biegiem czasu jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na wiecej pytań. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet, nie ma na to wpływu płeć partnera.

Na początku naszej znajomości gdy jest uważny, chętny do poznania nas, chce wiedziec o nas wszystko, zapamiętując wiele szczegółów. Słucha nas i pokazuje , że mu na nas zależy.

Gdy jest gotowy na kompromis, okazując że jesteśmy na górze jego listy priorytetów. To kolejne wskazówki , że ten mezczyzna pasuje do nas. 

Jest rzetelny, punktualny, opiekuńczy czy pomocny. Lubi przebywać wśród naszych przyjaciół, akceptując ich i odwrotnie, gdy otrzymuje od nich potwierdzenie, że go lubią i akceptują. To również potwierdzenie, że pasuje do nas. 

W późniejszej fazie związku potwierdzeniem są wspólne plany na przyszłość, przeprowadzka, wspólne zamieszkanie, chęć posiadania dzieci czy zawarcia związku małżeńskiego. Jest również lojalny w stosunku do nas, gdy oferuje nam swoje wsparcie w trudnych chwilach. Gdy możemy na nim zawsze polegać. Na tej podstawie możemy być już pewni, że to nasz Pan Właściwy. 

Często on sam ma swoje dziwactwa, które choć nie czynią go idealnym, czynią go wyjątkowym. Nie warto wtedy analizować tego czy to właściwa osoba, trzeba słuchać instynktu i serca one są wtedy mądrzejsze.

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości