Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
260 notek
146k odsłon
  630   1

Mężczyźni wcale nie chcą pięknych kobiet


Według niezliczonych magazynów kobiecych to przede wszystkim wygląd kobiety decyduje o jej losie i szczęściu na rynku matrymonialnym. Aby odnieść sukces w miłości, nie wystarczą oszałamiające perfumy, należy również regularnie trenować brzuch, nogi i pośladki. Jednakże to jeszcze nie wszystko, kobiety muszą misternie dbać o wygląd i zdrowie skóry, poddając się różnego rodzaju zabiegom kosmetycznym, począwszy od depilacji, a skończywszy na chirurgii estetycznej, które często są bolesne, czasochłonne i kosztowne. Nie mogą sobie również pozwolić na niezadbane paznokcie, które mówią wiele o ich właścicielce. By w końcu zrobić sobie perfekcyjny makijaż i modną fryzurę.

Mimo tego całego zachodu i tak mają problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, prawda jest taka, że ​​wszelkie wysiłki na rzecz upiększania siebie idą i tak na marne. Kobieca uroda tylko w bajkach prowadzi do osiągnięcia sukcesu w znalezieniu wymarzonego partnera. Choć z pewnością piękno kobiecej urody jest atutem, to w rzeczywistym świecie nie ma zbyt wielkiego wpływu na ich szczęście. Życie to nie bajka, tu piękna księżniczka nie ma niezliczonych wielbicieli. Nie może wybierać spośród nich, tego jedynego.

Piękne kobiety mają trudności na rynku matrymonialnym, częściowo dlatego, że nie ma na nim wystarczająco dużo przystojnych mężczyzn. Jednak nie tylko dlatego, olbrzymią rolę odgrywa tu ich postrzeganie samych siebie: Czy jestem piękna? Czy podobam się mężczyznom? Niestety wiele z nich dochodzi do wniosku: Nie, nie jestem. Na pewno nie. W głębi duszy wiele kobiet postrzega się jako szare myszki, a nawet brzydkie kaczątka. Dotyczy to zarówno kobiet o przeciętnym wyglądzie, jak i tych, które mają wyraźnie ponadprzeciętną charyzmę. 

Na wszystkich poziomach wykształcenia i grupach wiekowych obraz jest prawie zawsze taki sam, kobiety mają tendencję do błędnego przypisywania swojego sukcesu w znalezieniu partnera swojemu wyglądowi. Poza tym zdecydowana ich większość ma tendencję do zaniżonej oceny własnego wyglądu. Jaki naprawdę wpływ ma ich wygląd na wybór partnera? Jak napisał znany poeta Christian Morgenstern: "Wszystko, na co patrzysz z miłością, jest naprawdę piękne". To prawda, miłość czyni ukochaną osobę najpiękniejszą dla kochającego partnera. W pozostałych przypadkach obowiązuje zasada, ludzie wybierają partnerów, którzy wyglądają tak samo dobrze, jak oni sami. 

To konsekwencja zasady "podobne przyciąga podobne". Ponieważ większość ludzi wygląda przeciętnie, dlatego łatwiej jest im zdobyć przeciętnego partnera niż osoby szczególnie dobrze wyglądające lub wyglądające poniżej ich oczekiwaniom. Jest ich po prostu znacznie więcej, co zwiększa ich szanse na sukces.

Z drugiej strony, piękna kobieta rzadko spotyka przystojnego mężczyznę, ponieważ jest ich niewielu. Skazana jest więc na wybór przeciętnego faceta, który urzeczony jej urodą, nie przejawia zainteresowania jej charakterem czy inteligencją. Okazuje się, że ponadprzeciętnie ładna kobieta ma większe szanse na spotkanie wyjątkowo powierzchownych mężczyzn, którzy raz za razem zawodzą w miłości. Najgorsze jest to, że często nie zauważają one swojej porażki. Mężczyźni bowiem nie chcą partnerki, która wygląda lepiej od nich, wzbudzając zainteresowanie innych. 

Piękne kobiety wcale nie są aż tak często podrywane, ponieważ mężczyźni chcą się czuć im równi.  Dlatego są one często odrzucane przez nich. Są więc zmuszone rozszerzyć obszar swoich poszukiwań, często używając aplikacji randkowych czy Medii społecznościowych, a to wiąże się z ryzykiem. Kobiety muszą zrozumieć, że randki to nie konkurs piękności. Nikt nie ocenia tam, tylko wyglądu, dużo ważniejsze jest wrażenie, jakie zrobi na mężczyźnie, jej spokój, inteligencja i charyzma. Często się okazuje, że niektóre piękne kobiety na żywo wydają się nudne i bezbarwne. Z kolei inne emanują radością życia i inteligencją.

W spotkaniu twarzą w twarz między dwojgiem ludzi liczy się ogólna charyzma drugiej osoby. Tę charyzmę tworzą mimika, gesty, głos, postawa, to, co ktoś mówi, jest często o wiele ważniejsze od tego, w jaki sposób to robi. Odkrywamy wtedy wewnętrzną atrakcyjność osoby. Jej wygląd tak naprawdę, to tylko jeden z wielu punktów. Charyzma człowieka zasadniczo zależy od jego zadowolenia z życia. Na przykład to, czy kobieta jest zadowolona ze swojego, jest o wiele ważniejsze niż piękna sukienka czy fryzura. Czy lubi chodzić do pracy? Czy ma dobrych przyjaciół? Czy jest osobą optymistycznie nastawioną do życia? 

Mężczyźni wiedzą dokładnie, jaka ma być ich partnerka. Z pewnością, nie chcą starej, gderliwej smutaski. Satysfakcja, wewnętrzny spokój i pogoda ducha, to prawdziwe atuty w poszukiwaniu partnera. Choć piękno kobiecej urody jest mile widziane, to schodzi na plan dalszy. Są rzeczy, które ulegają zmianie, to wiek i uroda i są takie, które zostają - charyzma, inteligencja czy lojalność. To one są najbardziej seksowne w kobiecie... Ważniejsze od piękna zewnętrznego jest to wewnętrzne. 


Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości