EdithKulpienski EdithKulpienski
370
BLOG

Czy mężczyźni potrafią kochać?

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 98


Możecie wierzyć lub nie, ponieważ to moja subiektywna ocena, wynikająca z wieloletnich obserwacji mężczyzn, ale moim zdaniem mężczyźni nie do końca wiedzą czym jest miłość. Opierają się bowiem na tym, jak się czują przy danej kobiecie. Jednak fakt, że coś lub ktoś wywołuje w nich wyrzut endorfiny, lub adrenaliny, wcale nie musi oznaczać, że powodem jest właśnie miłość. Mężczyźni zakochują się w kobietach z powodu tego, jak ich kobiety sprawiają, że się czują. Głęboko w sercu każdego mężczyzny drzemie intensywna tęsknota za byciem czyimś bohaterem. 

Z kolei większość kobiet myśli, że mogą zdobyć uznanie mężczyzny, robiąc coś dla niego. I tu popełniają błąd. Jak się okazuje, najlepszym sposobem na zdobycie uznania mężczyzny jest docenianie wszystkiego, co dla nich robi, bez względu na to, czy jest to coś spektakularnego, czy jedynie drobiazg. Fakt ten uruchamia u mężczyzny "Instynkt Bohatera". Co w efekcie uwalnia jego instynkty opiekuńcze, szlachetne aspekty jego męskości. A co najważniejsze, jego najgłębsze uczucia miłości i magnetyzmu, który odczuwa do kobiety. 

Krótko mówiąc, kluczem do odblokowania jego dozgonnego oddania nie jest wszystko, co dla niego robi kobieta, tylko to, jak reaguje na wszystko to, co on robi dla niej. Kobiety bardzo często przygotowują pyszną kolację, stercząc godzinami w kuchni, a wystarczyłoby kupić coś na wynos i pochwalić go za wybranie dobrego wina, całując go z wdzięcznością. Odruchowo kobiety oddają pilot mężczyźnie, by to on wybrał program, który będą wspólnie oglądać, wierząc, że facet ten fakt doceni. Efekt jest zupełnie odwrotny, on myśli, że kobieta nie potrafi nic sensownego zaproponować.

A wystarczyło poprosić, by obejrzał jej ulubiony program i pocałować go z wdzięcznością. Takim sposobem, nagradzając go za małe rzeczy, które dla niej robi, sam będzie się starał coraz bardziej ją zadowolić i zasłużyć na bycie bohaterem w jej oczach. Najbardziej co mężczyźni doceniają u swoich kobiet to nie fakt, że one poświęcają się dla niego, tylko fakt, że doceniają wszystko to, co mężczyźni robią dla nich. Zamiast stać w kuchni cały dzień, zadbajcie o siebie drogie panie, to odniesie lepszy efekt, ponieważ większość mężczyzn jest wzrokowcami i z pewnością docenią fakt, że dbacie o siebie dla niego.

Nie oszukujmy się, mężczyźni lubią sami patrzeć na swoje piękne kobiety, jak również, gdy patrzą z pożądaniem na nie inni mężczyźni. Wtedy rośnie ich ego. Głównym powodem jednak ich miłości do wybranek są czynniki biologiczne, ponieważ pragną uprawiać z nimi seks. Seks jest dla nich potwierdzeniem odwzajemnionej przez nią miłości. To fakt chęci uprawiania seksu z mężczyzną jest dla niego dowodem udanego związku. Każda czynność, w tym gotowanie, sprzątanie, podróżowanie, oglądanie dobrych filmów, wzbogaca ich serca i dusze. 

Mężczyźni są szczęśliwsi, będąc w związku. Mogą przetrwać więcej trudnych chwil, ponieważ jest ktoś, kto złagodzi ich ból. Gdy wiedzą, że ktoś jest gotów zrobić to wszystko dla nich, są więcej niż szczęśliwi, mogąc się odwzajemnić. Szczęście kobiety jest dla nich bowiem ważniejsze niż ich własne, a ono jest dla nich najważniejsze. Tak naprawdę nie ma powodu, dla którego jedna płeć kochałaby bardziej niż druga. Wszyscy kochamy inaczej i wszyscy mamy różne doświadczenia, jeśli chodzi o miłość. Kobieta, która naprawdę kocha swojego partnera, powinna dawać mu przestrzeń do wyrażania swoich uczuć i przeżyć. Powinna unikać oceniania go i skupiać się na zrozumieniu jego racji. Ważne, by okazywać mu empatię i wsparcie, gdy go potrzebuje i doceniać to, co dla niej robi.

Miłość nie jest czymś, co dzieli obie płci, tylko tym, co je łączy. Nie warto bać się miłości, nawet tej nieodwzajemnionej, ona zawsze jest światłem w naszym życiu. Mężczyźni potrzebują tak samo miłości, jak kobiety, mają tylko czasem problem w jej okazaniu.


Źródło

Zdjęcie Google Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości